Fubaby alebo Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica sa odohráva každoročne v Banskej Bystrici. Už šesť rokov zahŕňa svetových umelcov rôznych kategórií od hudby, cez výtvarníctvo až k divadlu. A siedmy ročník, ktorý sa odohrá 18. – 24. júna 2018  bude priam prelomový.

Asi najdôležitejšou novinkou, ktorú si pre vás tento rok Fubaby festival pripravil sú festivalové pasy. Budú dva typy – Celotýždňový Fubaby pas a Amfiteátrový Fubaby pas.

Fubaby pas je jednoduchý, zahŕňa všetko. Jednotné vstupné na všetky akcie na všetkých miestach, ktoré festival ponúka. Fubaby bude preplnené najrôznejším programom, množstvom vystúpení, hudobných, divadelných, ale aj výtvarníckych, kde uvidíte umelecké diela vznikať priamo pred vašimi očami. Zahŕňa najväčšie koncerty na amfiteátri, ale aj na ďalších miestach, worskhopy, prednášky, detský program, folklór, divadlá aj Hip-hopový večer v Urban Spote a iné.

Ide o najrozmanitejší festival na Slovensku a svojou cenou patrí aj medzi tie najlacnejšie. Za 58 eur máte k dispozícií umelecké a kultúrne zážitky celý týždeň priamo v Banskej Bystrici. To je v prepočte len čosi málo vyše ôsmych eur za deň.

V prípade, že vám čas nedovoľuje ostať celý čas na festivale, ale máte radi koncerty a žúry, je tu aj alternatíva v podobe Amfiteátrového Fubaby pasu, ktorý Vám umožní vstup na všetky akcie na amfiteátri. Teda celé dni plné hudby rôznych kapiel vyvrcholené našimi headlinermi.

Keďže našim zámerom je, aby si festival užilo čo najviac ľudí, prinášame tento rok novinku v podobe Hip-hopového večera v známom Urban Spote, kde sa predstavia veľké mená slovenského Hip-hopu. Je ním rapper Suvereno a Majk Spirit spolu s už legendárnou H16.