Sídliskové Divadlo pod balkónom aj vo februári poteší svojich malých aj veľkých divákov peknými rozprávkami, ale aj premiérou Hamletiády a karnevalom.

Piatok pre dospelých

Hneď prvým februárovým predstavením bude premiéra pôvodnej hry na motívy Shakespearovho Hamleta Hamletiáda. Divadlo pod balkónom ju uvedie v piatok 2. februára o 18.30 h v rámci divadelných piatkov pre dospelých.

Autorom scenára Hamletiády je Štefan Šmihla, pôvodne bábkoherec, neskôr dlhoročný dramaturg banskobystrického rozhlasového štúdia. Je to činoherné predstavenie s bábkami marionetami, maňuškami či plošnými bábkami, ktoré sa používajú v kontrapunkte so živým hercom a štylizovaným pohybom. Netradičné spracovanie a nový pohľad na Hamleta má v závere zaujímavú pointu.

Hudbu vytvoril hudobný pedagóg, profesor Belo Felix a scénu, kostýmy a bábky známa divadelná aj televízna výtvarníčka  Kristína Hroznová. Režisérom Hamletiády je Martin Vanek. Účinkujú Ján Haruštiak a Barbora Bušovská. Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Svet je iba javisko a ľudia sú herci. To povedal naisto slávny majster Shakespeare…

Soboty pre deti

Februárové soboty budú už tradične patriť deťom. Pod balkónom sú však vítaní všetci, ktorí majú radi rozprávky, bez rozdielu veku.

V sobotu 3. februára príde do divadla Havo Slavo. Príbeh s pesničkami o malom psíkovi Slavkovi, ktorého zo všetkého najviac trápi to, že mu každý hovorí, aký je malý. Vyberie sa preto do sveta, aby všetkým dokázal, že je už veľký. Na svojej ceste zažije „veľké“ dobrodružstvá, aby napokon pochopil, že aj malí dokážu vykonať veľké veci.

So známym rozprávkovým hrdinom Jankom Hraškom sa deti stretnú v sobotu 17. februára. A keďže v Divadle pod balkónom klasickým rozprávkam zvyknú ušiť nové šaty, tak tento Janko Hraško je takmer normálny chlapec, ktorý musí pomáhať, pretože inak sa nestane skutočným chlapcom. Plní úlohy, ktoré mu v rozprávke pripraví trpaslík.

Posledným februárovým predstavením v Divadle pod balkónom, v sobotu 24. februára, bude klauniáda Haló, kúzlo a balerína, ktorá mala premiéru vlani v novembri, počas Noci divadiel. A nesmieme zabudnúť ani na Karneval s kocúrom Fúzom a cicou Micou! Ten sa bude konať v sobotu 10. februára. Je najvyšší čas chystať si masky!

Všetky sobotňajšie predstavenia a takisto karneval sa začínajú o 17.00 h. Po každom detskom predstavení sa žrebuje výherca chutnej pizze! Vstupenky si možno rezervovať na 0908 037 762 (sms) alebo na jharustiak@azet.sk.

A ak by ste to náhodou ešte nevedeli, tak Divadlo pod balkónom nájdete na banskobystrickom sídlisku Rudlová-Sásová (Rudohorská 37).