Necelý týždeň po svojej bratislavskej časti predstaví Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest to najlepšie zo svojho 24. ročníka aj v Banskej Bystrici. Miestom, kde bystrické publikum od pondelka 13. do štvrtka 16. marca natrafí na kvalitné filmové zážitky, bude už tradične Filmový klub v Múzeu SNP.

Filmový festival Febiofest v Banskej Bystrici otvorí česko-slovenská novinka režiséra Bohdana Slámu Bába z ledu, v ktorej hviezdi herecká dvojica Zuzana Kronerová a Pavel Nový. Premiéry slovenských a českých titulov budú v tomto roku na bystrickom Febiofeste dominovať. Diváci a diváčky tak uvidia aj posledný film renomovaného režiséra Jana Němca Vlk z Královských Vinohrad alebo novinku dokumentaristu Roberta Kirchhoffa Diera v hlave, ktorá je venovaná zložitej a nezmapovanej téme rómskeho holokaustu.

Medzi najočakávanejšie snímky Febiofestu patrí aj koprodukčný film režisérky Agnieszky Holland Cez kosti mŕtvych. Ten vnikal aj v koprodukcii so Slovenskom a z februárového Berlinale si odniesol Strieborného medveďa. Ďalšia rešpektovaná osobnosť klubového filmu, dokumentarista Miroslav Janek, v minulom roku uviedol svoj nový Normální autistický film, slovenskú premiéru má práve na Febiofeste.

Zahraničné premiéry zastúpi v Banskej Bystrici dokument Hitchcock/Truffaut, ktorý hovorí o týždňovom stretnutí dvoch slávnych režisérskych mien a očakávaná dráma Jackie s Natalie Portman v úlohe Jacqueline Kennedyovej, veľkej ikony 20. storočia.

PROGRAM 24. MFFK FEBIOFEST 2017 – BANSKÁ BYSTRICA:

Pondelok 13. marec
19.30 hod, Bába z ledu (FB event / trailer)

Utorok 14. marec
18.00 hod, Hitchcock/Truffaut (FB event / trailer)
20.00 hod, Cez kosti mŕtvych (FB event / trailer)

Streda 15. marec
18.00 hod, Vlk z Královských Vinohrad (FB event / trailer)
20.00 hod, Diera v hlave (FB event / trailer)

Štvrtok 16. marec
18.00 hod, Normální autistický film (FB event / trailer)
20.00 hod, Jackie (FB event / trailer