Prázdniny sa prehupli do druhej polovice a mnohí rodičia naďalej neúnavne vymýšľajú program pre svoje prázdninujúce deti. A my tu máme jednu zaujímavú ponuku –farebný a tvorivý deň v Komunitnom centre (KC) Sásová.

KC_zahradaJednodňový detský letný tábor s názvom Komunita vo farbách 2013  sa uskutoční vo štvrtok 15. augusta v KC Sásová a jeho záhrade pri bývalej ZŠ Tatranská. Kemp, ktorý budú viesť dobrovoľníci a dobrovoľníčky v spolupráci so zamestnancami KC, je určený deťom a mládeži vo veku od 7 do 17 rokov.

Ako naznačuje názov tábora, jeho hlavnou témou bude komunita. Deti ju budú fotografovať aj maľovať, fotoaparáty a všetko ostatné, potrebné na maľovanie, dostanú v KC. Nesporne zaujme aj spoločné maľovanie stien komunitného centra.

Na obed bude už „preslávený“ komunitný vegánsky guláš a nebude chýbať ani ďalšie občerstvenie či podvečerná grilovačka a premietanie filmu – už aj s rodičmi alebo starými rodičmi, ktorí prídu po deti. Sprievodnou akciou podujatia bude výstava s názvom Aj malé zmeny dokážu zmeniť svet, ktorú KC Sásová na obdobie od 15. do 20. augusta zapožičalo Informačné centrum globálneho vzdelávania.

Kemp je bezplatný, finančne ho podporil Great Lakes Consortium a personálne KC Sásová a jeho dobrovoľníci a dobrovoľníčky.

Podmienkou účasti je doručenie prihlášky podpísanej rodičom. V prípade záujmu píšte do 12. augusta na kcsasova@gmail.com.