Fanúšikovia banskobystrickej Dukly budú už štvrtý rok v rade reprezentovať Slovensko na medzinárodnom futbalovom turnaji futbalových fanúšikov, známym pod názvom Eurofan. Tradičným dejiskom čoraz populárnejšieho podujatia je Ľvov.

eurofanToto historické a kultúrne centrum Ukrajiny, nachádzajúce sa v severozápadnej časti krajiny, bolo v roku 2012 dejiskom finálového turnaja Majstrovstiev Európy vo futbale a ako po minulé roky, aj tentoraz tu smeruje 26 tímov zložených z fanúšikov futbalových tímov z dvadsiatich európskych krajín. Súčasťou turnaja je okrem samotného športového zápolenia aj charitatívna akcia, nesúca sa v duchu hesla „európski fanúšikovia pre ukrajinské deti“, ktorá je zameraná na pomoc deťom z miestnych sirotincov. Slovenská výprava po minulé roky nikdy neprišla do Ľvova s prázdnymi rukami a zakaždým potešila miestne siroty množstvom plyšových hračiek, či detského oblečenia. „Keďže však jadro zostavy tvoria každý rok väčšinou tí istí ľudia, ktorí v plnom rozsahu musia znášať aj nemalé finančné zaťaženie súvisiace s dopravou, ubytovaním a zaplatením štartovného, veľmi by sa nám hodila pomoc od ostatných Banskobystričanov. Videl som na vlastné oči, že miestnym deťom spravia radosť aj drobnosti, akými sú napr. pekné oblečenie, futbalová lopta, plyšové hračky,“ uviedol organizátor banskobystrickej výpravy Jakub Bebej.

Preto ak by ktokoľvek chcel banskobystrickým fanúšikom pomôcť s vyzbieraním potrebného materiálu, jeho pomoc je vítaná. „Pomôže všetko, čo vie deťom spraviť radosť, alebo čo je pre nich nejakým spôsobom užitočné. Nájdené plyšové hračky, nové nevyužité alebo zachovalé detské oblečenie, športové potreby, to všetko sa garantovane stretne na Ukrajine s veľkou radosťou a vďakou,“ dodal člen slovenskej výpravy.

V prípade, že by ste aj Vy chceli byť súčasťou charitatívnej akcie, veci pre ukrajinské siroty môžete priniesť do stánku fanúšikov Banskej Bystrice (búdka s veľkým grafitom Dukly namaľovaným na stene zo strany parkoviska oproti benzínovej pumpe) na futbalovom štadióne na Štiavničkách pred alebo po zápase Dukly s Trenčínom v sobotu 31. mája, alebo sa dohodnúť s organizátorom kedykoľvek prostredníctvom mailovej adresy rwa@ultras.sk.