Na stretnutí fanúšikov HC´05 Banská Bystrica s novým riaditeľom Ľubomírom Lenárom sa zúčastnení dozvedeli viacero noviniek z klubovej kuchyne. Napríklad aj to, aký bude ďalší osud útočníka Richarda Kapuša a bývalého šéftrénera Alpa Suhonena v klube.

Ľubomír Lenár (v bielej košeli) a vedľa neho Tomáš Marcinek. Foto: Viktor Kolesár

Vo štvrtok večer zaplnili jeden z podnikov neďaleko zimného štadióna priaznivci hokejového klubu HC´05 Banská Bystrica, medzi ktorých zavítal nový riaditeľ klubu Ľubomír Lenár spolu s útočníkom „baranov“ Tomášom Marcinekom. Skúsený funkcionár priblížil v príjemnej atmosfére  viacero noviniek a plánov z klubovej kuchyne. Mladý hokejista zase porozprával zaujímavosti zo šatne, pričom sa nevyhol ani uštipačným a humorne ladeným narážkam na jeho predchádzajúce pôsobisko, keďže pod Urpín prišiel z konkurenčného Zvolena.

Ľubomír Lenár v minulosti pôsobil ako funkcionár vo vedení Slovana Bratislava, s ktorým získal sedem extraligových titulov a na posledných majstrovstvách sveta v Bratislave viedol organizačný výbor. Jedným z mnohých vrcholov jeho kariéry bola priama spolupráca s hviezdnym olympijským výberom Slovenska na poslednej olympiáde v Kanade. „Prišiel som sem ako človek, ktorý už má niečo za sebou. Už dlhšie sme s pánom Kovalom koketovali s myšlienkou posunúť to tu v Banskej Bystrici na vyššiu úroveň,“ predstavil sa fanúšikom Lenár. Jedným z prostriedkov na zlepšenie imidžu má byť lepšia a častejšia prezentácia klubu v médiách, či aktualizovaný a modernejší obsah oficiálnej stránky HC´05.

Lenár chce skoordinovať autobusovú dopravu s časmi zápasov

Jedným z prvých krokov, ktoré po svojom príchode pod Urpín Lenár vykonal, bolo zreálnenie počtu všetkých miest na štadióne. Čoskoro by sa malo začať s predajom lístkov už podľa nového sčítania. Nový riaditeľ si dal taktiež spraviť analýzu pohybu prímestských spojov z hlavných smerov počas víkendov. „Výsledok bol katastrofálny. Zistil som, že v nedeľu sa tri štvrtiny ľudí nemajú po zápase ako dostať domov. Tento problém nevyrieši ani zmena času začiatku stretnutia na piatu hodinu. Stretol som sa so zástupcom SAD a nájdeme cestu, ako zabezpečiť dopravu do hlavných smerov z Banskej Bystrice,“ uviedol Lenár, ktorý v Bratislave počas majstrovstiev sveta zaviedol systém, pri ktorom ľudia s lístkami zo zápasov cestovali v autobusoch zadarmo.

Ďalšími plánovanou novinkou bude zavedenie parkovacích kariet na miesta v bezprostrednej blízkosti štadióna. Prístup autami do týchto miest budú mať iba držitelia týchto kariet, pričom jednotlivé zóny budú presne vyhradené. Novinári sa zase môžu tešiť na nové a lepšie vybavené presscentrum, s prístupom na internet.

Marcinek: Keď sa do mňa pustia dvadsiati, nemám šancu

Na riaditeľa Lenára smerovali aj otázky týkajúce sa ďalšieho osudu útočníka Richarda Kapuša a bývalého šéftrénera Alpa Suhonena. S niekdajším slovenským reprezentantom Richardom Kapušom, ktorého výkony boli veľkým sklamaním, klub ukončil zmluvu k 31. októbru. Alpo Suhonen je momentálne vo Fínsku. „Má dať vedieť, kedy sa vráti naspäť. Sme dohodnutí na spolupráci. Suhonen má veľké skúsenosti so skautingom, pracoval vo fínskom zväze, bol športovým manažérom v Klotene – to sú veľké skúsenosti na to, aby sme ich len tak zahodili,“ uviedol na adresu ostrieľaného kouča Lenár.

Po riaditeľovi klubu sa k slovu dostal aj mladý útočník HC´05 Tomáš Marcinek. Bývalý hráč Zvolena priznal, že v šatni si ho spoluhráči doberajú. „Vitaj v meste,“ hovoria mu stále po príchode. „Zábava musí byť. Keď im na to poviem, že keď je Zvolen predmestie, tak prečo Bystrica nemá hrad a zámok, tak sa do mňa pustia dvadsiati a to už nemám šancu. Tak to už radšej ani neskúšam,“ zasmial sa Marcinek. Prestup do mesta pod Urpínom si však pochvaľuje. „Najmä atmosféra na zápasoch sa nedá porovnať s tou vo Zvolene. Sú to dve úplne odlišné veci. Aj hráčom sa potom úplne inak motivuje,“ pochválil banskobystrické publikum dvadsaťdvaročný talent. Na upozornenie fanúšikov, že pred blížiacim sa derby so Zvolenom sa nič iné ako víťazstvo neočakáva, reagoval s úsmevom: „Keby sa mi podarilo streliť gól, bola by to paráda.“