Quantcast

V stredu predpoludním sa v Bratislave žreboval 19. ročník najvyššej hokejovej súťaže. Tipsport extralgu začnú banskobystrickí „barani“ 16. septembra 2011 domácim zápasom proti Dukle Trenčín.

Po uplynulých Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sa v Bratislave po dlhšej odmlke opäť hovorilo aj o domácej súťaži. Dôvod bol prostý, práve tu sa už tradične konalo žrebovanie novej extraligovej sezóny 2011/2012. Jej ostrý štart je pre desať slovenských extraligových klubov naplánovaný na piatok, 16. septembra 2011. Stredajší žreb priniesol nasledujúce rozlosovanie prvého kola:

Minulú sezónu tímová práca "baranom" vyniesla tretie miesto. Ako dopadnú v tej nasledujúcej?

Slovan – Poprad

Žilina – Zvolen

Košice – Nitra

Banská Bystrica – Trenčín

Martin – Skalica

Liga síce vďaka novému sponzorovi zmenila svoj názov, herný systém súťaže však zostáva rovnaký. Aj naďalej sú hracími dňami piatky, nedele a vložené utorky. Zápasy reprezentačnej 20-tky (HK Orange 20), ktorá odohrá s každým tímom súťaže jeden duel, budú hrané vo štvrtok v Púchove. Pre juniorov je novinkou tiež to, že okrem týchto zápasov sa stretnú v konfrontácii síl aj s prvoligistami, s ktorými budú hrať v nedeľu.

Fanúšikovia určite ocenia aj pretrvávajúcu spoluprácu vedenia ligy so športovým kanálom Sport1, ktorý bude vysielať dva zápasy za týždeň. Zaujímavosťou je tiež pokračujúce partnerstvo so spoločnosťou Slovnaft, ktorá podporí vyraďovacie boje. Play-off, ktoré odštartuje 7. marca 2012, bude teda niesť názov Slovnaft play-off Tipsport extraliga.

Okrem názvu extraligy sa však diali zmeny aj v jednotlivých tímoch a výnimkou nebol ani ten banskobystrický. Mesto pod Urpínom opúšťajú viaceré opory, menovite Vantroba, Biro, Hvila, Bezák, Hudec, Šechný, Weissmann, Hlinka, Lažo a brankári Fedor a Šimonovič. Ich miesto nahradia a dres s baranom na hrudi oblečú pre zmenu Brňák (Chomutov), Devečka (L. Mikuláš), Kapuš (Slovan), Kokavec (Žilina), Thémar (Martin), Marcus Kristoffersson. Medzi mužmi v maskách pribudol Sergej Chorošun (Víťaz Čechov), no zabudnúť netreba ani na trénerskú posilu, ktorou je nový šéftréner so skúsenosťami z NHL, Fín Alpo Suhonen.

Ako už bolo spomenuté, Tipsport extraliga štartuje 16. septembra 2011 a jej základná časť potrvá do 4. marca 2012. Osem najúspešnejších klubov v základnej časti si po párdňovej prestávke zmeria sily v play-off, ktoré začne 7. marca. Z bojov vo „vyradovačke“ následne spoznáme meno nového majstra Slovenska, najneskôr však 24. apríla 2012.