Bábkové divadlo na Rázcestí uvádza posledné aprílové predstavenie pre dospelých v utorok 24. apríla o 19.00 h. Európa v korešpondencii je najnovšou inscenáciou pre dospelých v BDNR, po prvýkrát bola uvedená v deň 28. výročia Nežnej revolúcie, 17. novembra 2017.

Od premiéry už takmer desaťkrát zaviedla divákov a diváčky na pozoruhodnú cestu európskou históriou. Sprostredkovala divadelné stretnutie s autentickými listovými spoveďami osobností európskej politickej, kultúrnej a vedeckej scény. Na doskách čakajú také historické ikony ako poľská chemička, držiteľka Nobelovej ceny Marie Curie Sklodowska. Priekopník francúzskeho naturalizmu spisovateľ Émile Zola. Jeden z najvýznamnejších britských štátnikov Winston Churchill. Dvojica významných nemeckých filozofov, ktorí medzi sebou mali viac pút, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať Hannah Arendt a Martin Heidegger. Predstavenie čerpá aj zo slovenskej a českej histórie a predstaví osudy T. G. Masaryka, M. R. Štefánika, S. H. Vajanského, či osobností nedávnej histórie Jula Satinského, Deža Ursinyho a pod.

Kaleidoskopom príbehov a historických udalostí, ktoré hýbali dejinami, vás bude sprevádzať celý herecký súbor BDNR. Inscenácia vznikla pod režijnou taktovkou Mariána Pecka.

Rozlúčte sa s aprílom v európskom štýle! Na doskách Bábkového divadla na Rázcestí 24. apríla o 19.00 hod.