Osrblie čaká už v najbližších dňoch špičkové biatlonové podujatie. Bude hostiť šieste kolo medzinárodného IBU cupu, a to aj za účasti najlepších slovenských biatlonistov. Chýbať nebude ani trojnásobná olympijská medailistka z Banskej Bystrice Anastasia Kuzminová.

ibu-cupV Osrblí nadviažu na každoročné podujatia tento rok hneď dvoma mimoriadnymi podujatiami. Preteky IBU CUP, konkrétne šieste kolo tejto pohárovej súťaže, je na programe už od piatka 3. februára.

Organizátorom tento rok prajú snehové podmienky, ktoré sa v minulosti neraz postarali nielen  o ich vrásky na čele, ale aj o celé zrušenie podujatia. V tomto roku je isté, že sa diváci majú na čo tešiť. Nielen pre ideálne podmienky pre športovcov, ale aj samotnú štartovnú listinu, ktorá predbežne sľubuje zaujímavé mená.

Okrem domácej Kuzminovej má na Slovensko pricestovať aj ďalší olympijský víťaz – Nór Tarjei Bø. Predstavia sa aj ďalší najlepší slovenskí pretekári ako Paulína Fialková či Matej Kazár.

Rýchlostné preteky sú naplánované v piatok 3. februára od 10-tej hodiny pre ženy a od 13.00 hod, pre mužov. V sobotu sú potom, rovnako dopoludnia, na programe stíhacie preteky žien a následne aj mužov.

Pred samotným začiatkom pretekov, čaká všetkých zúčastnených biatlonistov oficiálny tréning, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 2. februára. Viac informácií o podujatí sa môžete dočítať na webovej stránke biathlon.sk.

Na Osrblí to pritom tento rok nie je jediné plánované podujatie, na ktorom sa predstavia poprední biatlonisti. Už v závere februára sa tam uskutočnia majstrovstvá sveta juniorov a kadetov. Ich program začína v stredoslovenskom biatlonovom centre od 22. potrvá do 28. februára.

Aktualizácia 2.2.2016: Anastasia Kuzminová na domáci pretek nenastúpi. Viac píšeme v krátkych správach.