Osrblie privíta aj tento rok, 13. a 14. februára špičkových pretekárov v rámci siedmeho kola svetoznámeho Európskeho pohára v biatlone – IBU Cup. Vďaka technickému snehu sú už dnes na štvorkilometrovom okruhu v Národnom biatlonovom centre Osrblie vytvorené výborné podmienky na športovanie. Druhý februárový víkend sa tak všetci môžu tešiť na kvalitný športový zážitok.

osrblieV sobotu, 13. februára sú na programe vytrvalostné preteky, o deň nato šprinty mužov a žien. Na štarte by sa mali objaviť aj svetové osobnosti – olympijské víťazky ako Nórka Eckhoffová a Ruska Slepcovová. Nebude chýbať medailistka z majstrovstiev sveta Birkelandová, skvelí Rusi Babikov, Lapšin, Slepov, Ukrajinci Pidrušnyj i Čech Soukup.

Silná bude aj slovenská výprava na čele s Paulínou Fialkovou, ktorá v januári 2016 skončila vo Svetovom pohári dvakrát v prvej desiatke. Zárukou slovenskej kvality je aj Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš. Slovenský zväz biatlonu prihlásil na preteky Paulínu a Ivonu Fialkové, Teréziu Poliakovú, Andreu Hôrčikovú, Janu Marákovú a Annu Netíkovú, Tomáša Hasillu, Martina Otčenáša, Šimona Bartka, Reného Bevelaquu, Ondreja Kosztolányiho a Henricha Lonského.

Počas sezóny 2014/2015 oznámili Francúzi z Le Grand Bornand, že nie sú schopní usporiadať preteky Pohára IBU (Európsky pohár). Medzinárodná biatlonová únia (IBU) po konzultáciách následne rozhodla, že namiesto Francúzov bude organizátorom jedného kola Pohára IBU v zime 2015/2016 Slovenský zväz biatlonu. Dejiskom podujatia sa tak stalo Národné biatlonové centrum (NBC) v Osrblí.