“Dá sa začať znovu? A dá sa začať znovu a lepšie?” pýta sa divadelná hra Ešte raz, ale lepšie… V skvelom hereckom obsadení ju uvidia aj diváci v Banskej Bystrici už v úvode decembra.

Tragikomédia o tom, či sa dá zmeniť život, keď vám osud dá druhú šancu! V piatok 7. decembra uvedú v Aule SZU v Banskej Bystrici divadelnú hru Ešte raz, ale lepšie…, v ktorej sa predstavia herci Marko Igonda, Anikó Vargová, Kristína Greppelová, Gregor Hološka a Martin Mňahončák.

„Hru napísal Michael Engler a je v skratke o manželskom páre, ktorý už rezignoval na akúkoľvek snahu o šťastné manželstvo. Obaja už vlastne len prežívajú, dokonca sa dostávame až k rozvodu… Zabráni mu „nehoda“, ktorá dostane muža do kómy, z ktorej sa preberie do stavu, že si nepamätá posledných 25 rokov svojho života. Zrazu sa pozerá na svoj život s odstupom času a nedokáže pochopiť, čo to s ním urobil. Je to šanca na nový začiatok? Dá sa vôbec znovu začať? Znovu, ale lepšie?“ približuje Martin Mňahončák. Známy herec v predstavení nielen hrá, ale postaral sa aj o réžiu predstavenia.

„Toto obsadenie bolo jednoznačné, lebo daní herci sa absolútne hodia do svojich postáv, hlavne teda Marko Igonda a Anikó Vargová. Poznám ich už od školy, takže pekných pár rokov a keby boli manželia, toto by mohol byť pokojne aj ich príbeh. S Gregorom a aj s Kristínou sme už spolupracovali a ich kvality sú nepopierateľné, takže výber bol vlastne jednoduchý,“ doplnil s úsmevom Mňahončák

Dej načrtáva tému nepremenených ambícií, možno aj frustráciu ľudí stredného veku, ktorí sa dostanú v živote do bodu, kedy premýšľajú či mali niečo zmeniť v živote a či to ešte ide. Podľa tvorcov je ale hra je určená pre všetky vekové kategórie a každý si tam nájde to svoje a možno aj samého seba. Hra je plná humorných situácií a dáva priestor nielen fantázii, ale i skvelým hereckým výkonom.

Predstavenie v Aule SZU v Radvani, sa uskutoční 7. decembra so začiatkom o 19.00 h. Lístky sú v predaji online. Aktuálne informácie k predstaveniu nájdete aj na Facebook evente.