V nedeľu 23. júna sa poslednýkrát v tejto divadelnej sezóne otvoria dvere vily Dominika. Privilégium privítať divákov a diváčky naposledy pred letnými prázdninami dostalo mokré dielko Akvabatolárium.

Interaktívne predstavenie pre najmenšie deti iste osvieži teplý júnový víkend. Akvabatolárium vzniklo v roku 2012 v réžii Moniky Kováčovej a Mariána Pecka. Predstaveniam pre deti od 10 mesiacov sa Bábkové divadlo na Rázcestí (BDNR) venuje kontinuálne od roku 2011. Do dnešného dňa vzniklo päť častí cyklu, produkcie sa predstavili na mnohých národných i medzinárodných festivaloch a privítali tisícky bábätiek, batoliat, detí a rodín.

 „Akvabatolárium ponúka možnosť zúčastniť sa výpravy z kúpeľne až do mora, vďaka hre s vodou a predmetmi, ktoré s ňou bežne súvisia. Deti môžu, majú právo dotýkať sa scény, rekvizít, môžu sa voľne pohybovať, pýtať sa, zapájať sa do akcie a (spolu)tvoriť ju,“ hovorí režisérka Monika Kováčová.

V nedeľu 23. júna sa uskutočnia hneď dve predstavenia Akvabatolária – o 10:00 a 16:00 h. Vodným svetom v divadelnom Teátriu bude sprevádzať herečka Mária Šamajová.

Čo viac dodať? Treba zažiť!  Vyberte si svoj čas, pripravte sa na prehánky a ak uznáte za vhodné, doneste si náhradné dupačky.

Rezervácie: 048/412 55 13, vstupenky@bdnr.sk, pokladnica BDNR je otvorená každý pracovný deň do 16:00 h a hodinu pred predstavením cez víkend.  Predpredaj vstupeniek online: www.ticket-art.sk.