cover_2The Elite Bartending, medzinárodná organizácia združujúca svetovú barmanskú špičku, sa rozhodla urobiť niečo netradičné. Projekt pod názvom TEB Flair League je v súčasnosti jedinou európskou flairovou ligou.

V rámci šiestich súťaží na Slovensku, Česku a Poľsku sa pobije o miesto v Grand finále viac ako 25 svetových flairových barmanov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Belgicka, Holandska, Chorvátska, Veľkej Británie a Peru.

Flair bartending je prejav barmana, je to spôsob akým pracuje za barom. Spája sa najmä s kúskami ako žonglovanie či ohňová show. Je to spôsob ako zákazníka zaujať a vytvoriť nezabudnuteľný zážitok. Je to náročné hlavne na koordináciu, kreativitu a osobný prejav. Barman musí byť showman a musí vedieť zákazníka zaujať a získať si touto prácou jeho pozornosť.

tIMG_6112Vo Flair lige sa práve o to barmani snažia, popri klasickej mixológií, ktorá je pevným základom tohto barového odvetvia, ukazujú svoje zručnosti, svoju tvorivosť pri kombinovaní stále nových zostáv. Vytvárajú pre publikum show, ktorou sa snažia získať čo najlepšie bodové hodnotenie a samozrejme umiestnenie na prvom mieste. V každom kole sa hodnotia kategórie ako kreativita, obtiažnosť, choreografia, prevedenie, počet pádov a rozliatí, samozrejme pobavenie publika a výsledný cocktail, ktorý svojím vystúpením vytvoria.

Tretie semifinálové kolo TEB Flair League sa uskutoční v banskobystrickom Monopol bare, ktorý sa stal akousi mekkou svetového flair bartendingu. Akcia oficiálne začína o 19.00 a bude pokračovať afterparty až do 5-tej hodiny ráno, na ktorej vás bude zabávať DJ Gombo. Umenie svetových barmanov však budete môcť pozorovať už skôr, keďže je tradíciou, že sa niekoľko hodín pred akciou vždy potrebujú rozcvičiť a zahriať.

Video z prvého kola TEB Flair league v Žiline

Video z druhého kola TEB Flair league v Brne