Prvý ročník festivalu sa uskutočnil už v roku 2014. Hudobný festival, ktorý sa snaží už 8 rokov prezentovať hudobnú produkciu hudobníkov a kapiel, ktoré vznikli a pôsobia na území Banskej Bystrica či jej okolí, sa uskutoční už tento víkend, 27. až 28. augusta na dvoch pódiách – v Mefiste a Divadle z Pasáže.

Počas dvoch dní budeme mať možnosť vidieť až 11 kapiel či hudobníkov. Napriek tomu, že festival podporuje hlavne domácich účinkujúcich, dobrým zvykom každého ročníka je účasť jedného alebo viacerých hostí z iných regiónov.

V sobotu aj účastník ČSMT či Hlas Česko Slovenska

Sobotňajší program odštartuje už o 16.00 h banskobystrická inštrumentálna kapela Diagnoze, ktorá je na hudobnej scéne úplnou novinkou. Následne ju vystrieda popradské grunge-ové zoskupenie Hadonos  kapela nás prenesie do Seattlu 80-tych rokov.

Sobotňajší večer ukončí na pódiu v Mefiste projekt Adalbert banskobystrického hudobníka Vojtěcha Štědroňa, a zvolensko-bratislavská kapela Secret Session.

Festival sa následne presunie do Divadla z Pasáže, kde o 20.30 h vystúpi Peter Juhás, ktorého môžeme poznať zo súťaží Československo má talent a Hlas Česko Slovenska 2019, kde sa umiestnil na štvrtom mieste. V roku 2020 vydal svoj debutový album, na ktorom sa podieľala napríklad aj Jana Kirschner.

V nedeľu aj hudobné legendy

Nedeľný program sa taktiež začína na pódiu v Mefiste o 16.00 h, a to koncertom kapely NO-5, ktorú mnohí poznajú najmä z 80-tych rokov, kedy sa dostali do finále televíznej súťaže „Príležitosť pre talenty“. Kapela má za sebou mnoho úspešných koncertov s velikánmi hudobnej scény ako Turbo, Elán či Locomotiv GT.

Zvolenskú hudobnú legendu vystrieda tá banskobystrická. Kapela Pohoda pôsobí už od roku 1997, za tú dobu sa jej podarilo až dvakrát dostať do finále Košického zlatého pokladu. Skupina má za sebou veľa klubových a festivalových koncertov a v roku 2016 vydané CD Modriny, ktorého krstný otec je Martin Geišberg.

Po nich sa na pódiu predstaví folkový pesničkár Tomáš Pohorelec a ďalšia známa bystrická blues-rocková kapela, Schody.

Program sa následne opäť presúva do Divadla z Pasáže, kde o 20.30 h uvidíme koncerty Susedovie kury a Doris Day band, ktorá svojim projektom vzdáva poctu Hane Hegerovej.

Vstupenky na festival si môžete zakúpiť priamo na bare v Mefiste na Námestí Štefana Moysesa 15. Vstupenka v predpredaji na oba dni stojí 20 €, na každý deň zvlášť 10 €. Priamo na mieste v deň koncertov budú stáť vstupenky 12 €. V cene vstupenky je aj fazuľový guláš s údeným mäsom.