Futbalisti banskobystrickej Dukly ťahali pred posledným zápasom jesennej časti šnúru piatich výhier. Tá sa však v Petržalke nepredĺžila, keďže body sa po dvoch premenených penaltách delili.

Dukla bola v prvom polčase aktívnejšia a prvú príležitosť mala v 8. minúte, keď spoza šestnástky strieľal Willwéber a lopta po jeho zakončení len tesne minula pravý horný roh domácej brány. O niekoľko minút na to zas Kupčík nebezpečne hlavičkoval na prednej žrdi po dlhom aute Migaľu. Na konci 17. minúty poslal Prikryl z vlastnej polovice dlhý pas na Polievku, ktorý si potiahol loptu z ľavého krídla do vnútra pokutového územia, kde bol faulovaný. Kapitán Dukly si postavil loptu na biely bod a strelou do pravého dolného rohu otvoril skóre, čím pridal už svoj dvanásty gól v sezóne.

V 27. minúte mohli Bystričania zvýšiť po Polievkovom rohu, Laksíkovom predĺžení z priestoru prednej žrdi a následnej hlavičke Noska, ktorá však letela nad bránu Petržalky. V 35. minúte zas Starší v päťke nedosiahol na Frimmelov center z ľavej strany. V závere prvého polčasu pohrozili aj domáci, keď najprv osamotený Dopater namieril svoj lob len nad bránu hostí a tesne pred prestávkou Hruška zneškodnil Gašparovičov pokus z priameho kopu.

V druhom polčase sa už Petržalčania čoraz viac dostávali na polovicu Dukly a postupne začali hroziť aj po rohových kopoch. Prvú vážnejšiu príležitosť v druhom dejstve si však vypracovali hostia, keď v 73. minúte zahrával priamy kop z dobrej pozície Willwéber, s ktorého strelou si však Ševčuk poradil. V 77. minúte sa zas pred šestnástkou Dolný zbavil Gašparoviča, hodil si loptu na pravú nohu a dobre mierenou strelou, ktorá pred brankárom ešte skočila, preveril Ševčuka. Ten vyrazil loptu letiacu k pravej žrdi skvelým zákrokom na roh.

V 80. minúte zahrávala Petržalka priamy kop, z ktorého pálil Vician, Hruška loptu len vyrazil a pri pokuse získať ju späť brankár Dukly fauloval. K penalte sa postavil Gašparovič, ktorý presnou strelou do pravého dolného rohu vyrovnal na 1:1. Hruška smer strely vystihol, ale na loptu nedosiahol. V záverečnej 10-minútovke sa ani jednému z mužstiev nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a po dvoch premenených penaltách sa tak body delili.

Tréner Dukly Stanislav Varga pre futbalnet.tv: „Ja osobne si myslím, že je to zaslúžená remíza. Pre nás je dobré, že sme tento zápas neukončili prehrou, keďže počas jesennej časti sme vonku neprehrali. Myslím si, že tu veľa mužstiev nebude vyhrávať, takže ja som s bodom aj spokojný. To že budeme zimovať na prvej priečke nás teší, no nič to ešte nerieši.“

II. liga – 15. kolo – Petržalka

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 80. Gašparovič (PK) – 18. Polievka (PK). ŽK: 10. Jedinák, 72. Gašparovič – 43. Frimmel.

Zostava FC Petržalka: Ševčuk – Mihálek, Petryk, Václav, Kozlovský, Horváth, Kudlička (65. Gembický), Jedinák (51. Vician), Dopater (65. Sliacky), Turčák (C) (92. Filipiak), Gašparovič.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Prikryl (60. V. Tóth), Nosko, Kupčík – Frimmel, Richtárech, Willwéber, Hanes (46. Laksík), Migaľa – Polievka (C) (60. Dolný), Starší.