Futbalisti Banskej Bystrice cestovali v rámci 16. kola na pôdu druhej Žiliny. Vojaci v poslednom súboji stratili výhru v záverečných minútach. Na severe Slovenska sa však očakával úplne iný duel.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 1. Káčer, 7. Jelič. ŽK: Boroš (B. Bystrica). Zápas sledovalo v Žiline 1597 divákov.

Zostava MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík (77. Paur), Škvarka, Káčer, Mihalík (64. Willian) – Jelič (89. Hučko)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, De Vito, Adámik, Savič – Polievka (76. Faško), Peňaška, Ľupták, Dolný, Mazan (83. Kupec) – Šovčík (59. Šumský)

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. MSK Zilina - 09.08.2014 Banska BystricaBanskobystričanom vstup do zápasu so Žilinčanmi vôbec nevyšiel. Už po 17-tich sekundách sa totiž po ich nedôraze a centri Jeliča presadil Miroslav Káčer. Autor gólového centru si pripísal na svoje konto aj presný zásah a to už v siedmej minúte. Bolo to 2:0 pre Žilinu a tá mala aj v nasledujúcich momentoch viac z hry. V 20-tej minúte opäť úradovalo duo Jelič – Káčer a druhý menovaný, nikým nestrážený, hlavičkoval vo veľkej šanci nad bránu. Aktívnejší a efektívnejší boli teda šošoni, o vzruch sa postarali červeno-bieli až v 31. minúte. Po chybe obrancu Škriniara sa dostal k zakončeniu Marek Šovčík a rozvlnil sieť, ale len bočnú. O šesť minút neskôr už na druhej strane naservíroval Mihálikovi loptu ako na zlatom podnose Čmelík, no Mihálik v tutovke netrafil priestor brány Boroša. Bystričania v prvom polčase neohrozili bránu gólmana Volešáka a loptu mali na kopačkách oveľa častejšie na kopačkách žlto-zelení. Preto bolo polčasové vedenie Žiliny 2:0 zaslúžené.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. MSK Zilina - 09.08.2014 Banska BystricaAj úvod druhej 45-minútovky sa nápadne podobal na začiatok zápasu. Hneď v jeho prvej minúte mohol Jelič prihrať voľnému Mihálikovi, respektíve zvýšiť na 3:0, ten však radšej zvolil strelu a prestrelil bránu. O chvíľu neskôr opäť visel vo vzduchu ďalší gól zverencov Adriána Guľu, no Lukáš Čmelík v stopercentnej príležitosti hlavou tesne minul pravú žrď. V 54-tej minúte konečne poriadne zavarili vojaci brankárovi Volešákovi, konkrétne to bol Róbert Polievka, ale ten ani na dvakrát nevyzrel na strážcu žilinskej svätyne. O desať minút neskôr mohlo byť rozhodnuté, keď po centri Letiča takmer pochoval vlastencom nádeje Dukly stopér Jozef Adámik. Dukla hrýzla v druhej polovici zápasu oveľa viac než v tej prvej. Dôkazom toho bola šanca Mazana zo 71. minúty, ktorý podobne ako v prvom polčase jeho spoluhráč Šovčík, namieril len do bočnej siete. Vo zvyšných 20 minút tempo hry upadlo, šancí ubudlo a Žilina si strážila svoj náskok. Prehre 3:0 musel ešte v záverečnej 89-tej minúte zabrániť skvelým zákrokom proti Maboukovi brankár Boroš. To ale nič nezmenilo na tom, že spod Dubňa vyšli Duklisti bodovo naprázdno.

V sobotu 8. októbra privítajú zverenci Štefana Rusnáka futbalistov Zlatých Moraviec. Výkop duelu je naplánovaný na 14.30 hod.