Futbalisti banskobystrickej Dukly cestovali po nevydarenom domácom zápase so Svätým Jurom na ihrisko Šamorína. Domáci hráči okupovali tretiu priečku a tabuľkové postavenie sa v tomto zápase prejavilo.

FC ŠTK 1914 Šamorín vs. FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 38. Ágh, 43. Santos, 60. Silvino Da Cruz – 90. Ďanovský. ŽK: 41. Ágh, 51. Záhumenský, 84. Pančík – 42. Ďanovský, 71. Neušel, 71. Vitek. Zápas sledovalo v Šamoríne 360 divákov.

Zostava FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Horváth, Pančík, Dos Santos (77. Čemba), Záhumenský (57. Auban), Ágh (66. Marič-Bjekič, Silvino Da Cruz, Králik, Pončák (C), Fialho, Freitas

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Daniel, Snitka (C), Cvik (62. Neušel), Rejdovian, Starší, Ďanovský, Šmehyl (54. Szczepaniak), Vitek, Gaško (57. Vila), Ungar

S ťažkými poveternostnými podmienkami aj nekvalitným terénom sa lepšie vysporiadali domáci futbalisti. Tí najprv prežili dobrú šancu Duklistu Ďanovského aby následne v 38. minúte po štandarke otvorili skóre zásluhou Ágha. Šamorín bol pri chuti a pred polčasovou prestávkou opäť dokázal potešiť svojich priaznivcov. Brazílsky legionár Lucas Henrique Dos Santos si naskočil na center a presnou hlavičkou prekonal Maťašovského.

Na začiatku druhého polčasu sa tréner Dukly Tóth snažil osviežiť herný prejav svojho tímu a na ihrisko poslal ofenzívne ladených Szczepaniaka a Vilu. Prišla však 60. minúta a hostia prehrávali po góle Silvina Da Cruza už rozdielom triedy. Banskobystričania v poslednej minúte aspoň kozmeticky upravili skóre, keď Hajdúchovi pokazil čisté konto Ďanovský. Vojaci tak neuspeli ani vo svojom druhom jarnom vystúpení, tentokrát prehrali v Šamoríne 1:3.

Povedali po zápase (zdroj fb FK Dukla):

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Zápas sa hral na katastrofálnom teréne a za neustáleho vetra, čo ovplyvnilo priebeh hry. Bol to skôr taký medzišestnástkový futbal. V podstate z ničoho nič sme dostali dva góly. Vznikli po hrubých individuálnych chybách. V druhom polčase sme prestriedali, chceli sme privodiť zvrat, ale súperovi vyšiel jeden protiútok, dal z neho tretí gól a bolo prakticky po zápase. Som veľmi sklamaný, najmä z výkonu niektorých jednotlivcov. Pripravoval som hráčov na to, že Šamorín bude hrať na protiútoky, dal z nich napokon dva góly. My sme bojovali viac s terénom, ako so súperom. Domáci sa s tým lepšie vysporiadali, hrali jednoduchý a účelný futbal, čo bolo asi najlepšie riešenie na tom katastrofálnom ihrisku. Ak by sme však podali aspoň štandardný výkon, mohli sme dosiahnuť lepší výsledok. Nezaslúžili sme si vyhrať za predvedený výkon.“

Gabriel Snitka (kapitán B. Bystrice): „Terén aj počasie predurčovalo, že to nebude kombinačný futbal. Očakávali sme, že domáci to budú nakopávať dopredu, vedeli sme, že sú silní v prechodovej fáze a majú rýchlych hráčov tak na kraji ako aj v strede. To sa napokon potvrdilo. V prvom polčase sme ich našimi nepresnými prihrávkami nechali hrať to, v čom sú silní. V druhom sme predviedli väčšie nasadenie, získavali sme lopty, zlepšili sme hru, ale bohužiaľ už nebolo v našich silách zápas otočiť. Šamorín hral na dlhé lopty, keďže sme sa natlačili vyššie, čo je vždy riziko. Aj preto sme inkasovali tretí gól.“