Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v stredu popoludní stretli na prvom tréningu po takmer týždňovej pauze zapríčinenej opatreniami v súvislosti s prevenciou voči šíreniu ochorenia COVID-19. 

A-mužstvo Dukly sa stretlo v Kremničke, kde má svoje tréningové zázemie. Súčasné opatrenia mu dovoľujú trénovať len v sprísnenom režime. „Podľa súčasného manuálu môžeme trénovať v 6-členných skupinách, teda buď piati hráči a tréner, alebo vždy len šiesti hráči. Trénujeme tak, že máme tri skupiny po piatich. Trénujeme na troch plochách. Na jednej z nich môžu byť len piati, alebo šiesti hráči. V Kremničke využívame všetky plochy,“ priblížil podmienky tréningového procesu asistent trénera Štefan Rusnák.

Obmedzený počet hráčov zapojených do cvičení umožňuje praktizovať užší repertoár cvičení. „Určite sa dá robiť kondícia, takisto sila. V skupine sa dajú robiť veci s loptou, ako prihrávkové cvičenia, jeden na jedného, dvaja na dvoch, nejaká menšia streľba,“ prezradil Rusnák.

Jedným z ťahúňov mužstva je v posledných sezónach Róbert Polievka, ktorý po odchode Sašu Savića natiahol na rukáv aj kapitánsku pásku. Futbal mu chutí aj v tejto sezóne, veď s desiatimi gólmi vládne tabuľke strelcov II. ligy. Po vynútenej pauze sa aj on tešil na zelený trávnik. „Nálada bola výborná chalani sa veľmi tešili, že sme sa po kratšej pauze konečne stretli. Chceme pracovať čo najlepšie. Dôležité je, aby sme boli pripravení v každom momente na prípadný reštart súťaže. Myslím si, že tá krátka pauza nemohla nikomu z nás ublížiť. Sme pripravení tvrdo pracovať a verím, že keby sa čím skôr začalo, tak by nás to neprekvapilo a boli by sme pripravení,“ opísal náladu v tíme Polievka.

Zatiaľ čo najvyššia futbalová súťaž pokračuje, II. liga dostala kvôli opatreniam stopku. Aj pre hráčov tejto súťaže je však futbal živobytím a osud sezóny je zatiaľ nejasný. „Priali by sme si, aby sa na jeseň ešte niečo hralo. Samozrejme vieme, že keby sa za mesiac dalo hrať, tak bude zase problém s terénom. Mňa skôr mrzí to, že my ako profesionálna súťaž sme dostali stopku. Z toho dôvodu si myslím, že zväz to možno trochu zanedbal, lebo ak dali požiadavku na dohratie len najvyššej súťaže, tak je to neférové voči II. lige, keďže aj ona je profesionálna,“ povedal k súčasnej situácii Rusnák.

Fanúšikom Dukly tak neostáva nič iné, ako veriť a dúfať, že sa situácia okolo koronavírusu upokojí a druholigová sezóna 2020/2021 sa riadne dohrá. Futbalisti Banskej Bystrice ju totiž rozohrali výborne a celú súťaž vedú.