Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v rámci 16. kola II. ligy na pôde B-tímu žilinského MŠK. Banskobystričania chceli v tomto zápase oplatiť svojmu súperovi prehru 3:4 na Štiavničkách z prvého kola a zároveň využiť zaváhanie Dubnice nad Váhom a odskočiť jej v tabuľke na tri body.

V úvodných minútach stretnutia mali mierne navrch domáci šošoni, ale boli to hostia spod Urpína, ktorí udreli ako prví. V 13. minúte sa lopta po centrovanej lopte od Polievku z ľavej strany odrazila na rohový kop, ktorý zahrával samotný Polievka. Ten našiel z rohu hlavu Staršieho, ktorý predlžoval loptu na zadnú žrď, kde stál pohotový Prikryl a stopér hostí už svojím siedmym gólom v sezóne otvoril skóre stretnutia. Hostia boli od tohto momentu lepším mužstvom a dostávali sa do viacerých sľubných príležitostí. V 27. minúte poslal z vlastnej polovice ihriska dlhý pas Gabriel Holub, lopta našla Róberta Polievku, ten išiel do úniku, zasekol si v pokutovom území domáceho obrancu a presným zakončením po zemi zvýšil na 2:0 z pohľadu Dukly. Banskobystričania tak išli do šatne so sľubným dvojgólovým náskokom.

Žilinčania vstúpili do druhej 45-minútovky s cieľom ešte niečo s výsledkom urobiť. V 54. minúte sa dlhá lopta za obranu dostala na Kurminowskiho, ktorý z ľavej strany pokutového územia našiel prihrávkou na zadnej žrdi Filippova a striedajúci hráč domácich dokázal streliť kontaktný gól. B-tím MŠK tak mal ešte dostatok času na vyrovnanie. Banskobystričania mohli vyhrávať opäť o dva góly v 68. minúte, ale osamotený Gaško nezakončoval po centrovanej lopte do pokutového územia pred bránou domácich presne. Domáci mali najväčšiu možnosť na vyrovnanie v 84. minúte, keď Kurminowski ušiel po pravej strane až do vnútra šestnástky, prihrával z bránkovej čiary spätne na striedajúceho Adama Goljana, ale ten trafil z prvej len bočnú sieť pri bližšej žrdi Nôtovej brány. Dukla si už tesné vedenie postrážila a spod Dubňa si odváža dôležité tri body, ktoré momentálne tvoria náskok Banskej Bystrice na druhú Dubnicu nad Váhom.

II. liga – 16. kolo – Žilina

MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 54. Filippov – 14. Prikryl, 27. Polievka. ŽK:   52. Gaško. Zápas sledovalo na štadióne pod Dubňom 231 divákov.

Zostava MŠK Žilina B: Petráš – Suľa (46. Filippov), Kopas, Minárik, Barbora, Bičachčjan (C), Farský, Gono, Vallo, Kurminowski, Gerebenits (75. Goljan).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Savić, Prikryl, Gaško, Migaľa -Snitka, Willwéber – Polievka (79. Dolný), Holub (55. Tóth), Starší – Vaščák (75. Laksík).

16 SLAVOJ Trebišov 15 1 5 9 16:32 8

Najbližšie sa futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica predstavia v nedeľu, 10. novembra o 10:30 h na ihrisku mužstva FC ŠTK 1914 Šamorín. Tento zápas bude zároveň posledným v jesennej časti sezóny 2019/2020.