Dôležitý zápas v skupine o záchranu čakal v nedeľu na futbalistov banskobystrickej Dukly na pôde Dunajskej Lužnej. Hostia pricestovali na západ Slovenska psychicky dobre naladení, veď na jar ich zdobila vynikajúca výsledková forma. Povzbudiť ich navyše prišla takmer tridsaťčlenná skupina fanúšikov spod Urpína, ktorá vytvorila červeno-bielym domáce prostredie.

OFK Dunajská Lužná vs. FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:0)

Góly: 16. Luhový, 27. Kadera – 51. Kostadinov. ŽK: Pipíška, Stankovič, Hubert – Memič, Kostadinov, Stankovič, Handžić, Vila. Zápas sledovalo v Dunajskej Lužnej 240 divákov.

Zostava OFK Dunajská Lužná: Močko – Pipíška, Hrnčár, Chromý, Stankovič, Luhový, Nosko, Jackuliak (89. Horňák), Bielik, Hubert (58. Fejerčák), Kadera (79. Aborig)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Savič, Memič, Pantidos, Snitka, Pančík, Kostadinov, Stanković (76. Kurák), Handžić, Válovčan (67. Vila), Garagić (79. Bernadina)

Futbal - DOXXbet liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. AFC Nove Mesto nad Vahom - 09.04.2016 - Banska Bystrica

Banskobystričania na zápas nastúpili bez kapitána Petra Boroša, ktorý si vykĺbil prst a s kanonierom Vilom sediacim iba na lavičke. Dunajská Lužná sa do mierne favorizovaného súpera pustila bez rešpektu a v prvom polčase ovládala dianie na ihrisku. V šestnástej minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, po ktorej sa lopta odrazila k Luhovému a ten z bezprostrednej blízkosti prvýkrát prekonal Maťašovského. Dukla sa len s problémami sa dostávala ku šestnástke súpera a výraznejšie šance si prakticky nevypracovala. V dvadsiatej siedmej minúte tak opäť udreli domáci. Maťašovský neistým zákrokom po ďalšej zo štandardných situácii Dunajskej Lužnej iba vyrazil loptu do skrumáže tiel, v ktorej sa najlepšie zorientoval Kadera a zvýšil na 2:0. Ani dvojgólové manko Banskobystričanov nenakoplo k zvýšenej aktivite a skóre sa do polčasovej prestávky nezmenilo.

V druhom dejstve bolo na hráčoch hostí badať snahu o rýchle strelenie kontaktného gólu, čo sa im podarilo v päťdesiatej prvej minúte zásluhou Kostadinova. Úspešný strelec bol následne odmenený žltou kartou za fyzický konflikt s Pipíškom, ktorý mu bránil v prevzatí lopty a rýchlom rozohratí, čo vyústilo do hromadnej strkanice v priestoroch bránky domácich. Dunajská Lužná následne umným spôsobom kúskovala hru a napriek optickej prevahe hostí im toho na ihrisku veľa nedovolila. V šesťdesiatej siedmej minúte sa na ihrisko dostal Vila, ani jeho príchod však zmenu v podobe vyrovnávajúceho gólu nepriniesol. Dukla tak na jar prehrala svoj prvý súťažný zápas.

Ľubomír Faktor (tréner Dukly): „Zápas sa rozhodol v prvom polčase, v úvodnom dejstve ani nemám čo hodnotiť. Domáci boli lepší a agresívnejší. Góly nám dali po štandardkách, ťažili práve z nich. My sme v druhom polčase dali kontaktný gól. Začali sme hrať to, čo sme mali od začiatku, ale nedostali sme sa k nejakej vyloženej šanci. Lužná kúskovala hru, hrala v pohode. My sme mali mierny tlak, kombinácie, ale chýbala tomu účinná koncovka. Čo sa týka zmeny na brankárskom poste. Boroš má vykĺbený prst, preto dostal šancu Maťašovský. Veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu aby nás podporili a pripravili nám milé prekvapenie. Mrzí ma, že sme sa im nepoďakovali formou získaných bodov.“

V sobotu 23. apríla privítajú zverenci trénera Faktora na domácom trávniku futbalistov Šale. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.00 hod.