Tri dni po domácom víťazstve nad gruzínskym FC Zestafoni, ktoré bohužiaľ neznamenalo postup do ďalšieho predkola Európskej ligy UEFA, sa futbalisti banskobystrickej Dukly predstavili v rámci programu druhého kola Corgoň ligy v Košiciach. Domáci tím si v uplynulom ročníku len o chlp zabezpečil záchranu medzi elitou a tak papierovým favoritom duelu boli jednoznačne „vojaci“.

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Góly: 72. Pich – 77. Pačinda

Košice: Tofiloski – Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, M. Čonka – Kavka, Hovančík (70. Juhar) – Viazanko (77. Gál-Andrezly), Pačinda, Spasojevič (63. Čukič) – D. Škutka.

B. Bystrica: Boroš – Turňa, Adámik, Poljovka, Brašeň – Považanec (85. Seye), Peter Ďurica (46. V. Gajdoš), Pleva, T. Hučko – Uškovič (58. Michal Ďuriš), Pich.

Zápas bol značne ovplyvnený nepriaznivým počasím a silným nárazovým vetrom. Ten v prvom polčase hral viac do karát domácim hráčom, ktorí mali herne mierne navrch. Žlto-modrí mohli vyhrávať už v šiestej minúte, keď hlavou opečiatkoval brvno Djokovič. O chvíľu neskôr Spasojevičova strela len tesne minula pravý horný roh Borošovej svätyne. Po štvrťhodine hry ohrozil banskobystrického brankára Viazanko, bol z toho len roh. Hostia sa do šance dostali prvý krát až po tridsiatich minútach, keď uplatnil svoju rýchlosť Pich, ale nedokázal presne zakončiť. Zaujímavé dianie v prvom polčase uzavrel Kolbasov priamy kop, ktorý len tesne minul bránku Dukly.

Do druhého dejstva vstúpila aktívnejšie Dukla. Hneď po zmene strán mohol skórovať Uškovič, brankár Košíc dobre čítal hru. V 66. minúte zahodil gólovú šancu po Djokovičovej chybe najprv Michal Ďuriš a pri následnej dorážke Gajdoša zachraňoval na bránkovej čiare skúsený Cicman. Zvýšená aktivita chlapcov spod Urpína priniesla gólové ovocie v 72. minúte, keď sa po Gajdošovom centri pohodlne presadil Robert Pich. Banskobystričania sa z vedenia dlho neradovali. Košiciam v 77. minúte vyšlo striedanie. Viazanka nahradil na ihrisku Gál-Andrezly, po ktorého centri pečatil skóre duelu na 1:1 Pačinda.