Futbalisti banskobystrickej Dukly, podporení radostnou správou o ich postupe do najvyššej súťaže, vycestovali v závere pracovného týždňa na Záhorie. Tam si totiž v poslednom kole II. ligy zmerali sily s tímom z Rohožníka. Pre Duklu tak išlo o rozlúčku s druhou najvyššou súťažou, keďže od novej sezóny budú súčasťou najvyššej ligy.

V 4. minúte mohli ísť do vedenia domáci hráči, ktorí vyslali loptu za obranu Dukly a črtal sa tak samostatný únik na brankára Nôtu. Brankár Dukly, ktorý nahradil medzi tromi žrďami Hrušku, včas vybehol a zmaril tak náznak príležitosti hráčov Rohožníka. Banskobystričania, s viacerými zmenami v zostave, prvýkrát pohrozili v 13. minúte po hlavičke Franka. Aj o dve minúty neskôr to bol práve 21-ročný Franko, ktorého si našla v pokutovom území lopta z kopačky Kojnoka, no jeho pokus mieril vedľa Chudého brány. Banskobystričania opäť pohrozili po 20 minútach hry, kedy sa k lopte dostal Depetris. Ten zhruba zo 17 metrov vyslal tvrdú ranu smerujúcu pod brvno domácej brány, proti bol však brankár Rohožníka Chudý, ktorý vytlačil loptu na roh.

V 25. minúte sa rozbehol po ľavej strane Záhumenský, spätnou prihrávkou našiel v pokutovom území Hanesa, ktorý nádhernou strelou od brvna otvoril skóre zápasu – 0:1. V 33. minúte vyslal domáci Holub tvrdú strelu, hosťujúci Nôta sa musel za ňou natiahnuť, napokon však pokus domáceho hráča mieril vedľa. Po 40 minútach naštartoval motory opäť Záhumenský, ktorého po kombinácii s Frankom jeden z domácich hráčov fauloval v pokutovom území a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil skúsený Depetris a nemýlil sa – svojím 12. gólom v sezóne zvyšoval na 0:2. Domáci boli blízko vyrovnania na začiatku 45. minúty, kedy sa v dobrej príležitosti ocitol Meliš, zasahovať tak musel Nôta.

Druhý polčas ponúkol prvú príležitosť v 55. minúte, kedy sa k lopte dostal autor otváracieho zásahu Hanes, ktorého pokus z hranice pokutového územia vyrazil Chudý na roh. Domácim hrozilo vypadnutie, no fuutbalisti Dukly ich nepúšťali do väčších príležitostí. Prišla však 71. minúta a zakončenie z kopačky Frimmela, ktorého pokus tesne minul pravú tyč Nôtovej brány. Krátko na to platilo povestné „nedáš-dostaneš“, svoje strelecké umenie opäť raz potvrdil Willwéber, ktorý strelou z väčšej vzdialenosti vymietol horný roh domácej brány – 0:3.

Rohožník sa napriek nepriazni osudu nevzdával a výsledkom toho bol kontaktný gól do siete Nôtu. V 79. minúte sa k odrazenej lopte dostal spomínaný Frimmel, ktorý upratal loptu do siete – 1:3. Bol to však posledný gólový moment, vo zvyšku stretnutia sa prakticky už len dohrávalo, vďaka čomu sa MFK Dukla Banská Bystrica lúči s II. ligou víťazstvom.

II. liga – 30. kolo – piatok 20.05.2022 – Rohožník

FC Rohožník – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 79. Frimmel – 25. Hanes, 42. Depetris (pen.), 75. Willwéber. Rozhodovali: Glova – Zemko, Mihalík.

Zostava FC Rohožník: Chudý – Hitka, Holub (84. Lacko), Pittner (C), Privrel – Škuta (46. Kiss), Fila, Frimmel, Herman (84. Vondryska), Horvát (31. Žilinský) – Meliš (69. Tomovič) – Tréner: S. Németh

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Pišoja, Vajda (C), Uhrinčať – Kojnok (76. Ľupták), Richtárech (89. Kupčík), Willwéber, Záhumenský – Hanes (57. Jurčišin) – Franko, Depetris (57. Šulc) – Tréner: S. Varga