Futbalisti Banskej Bystrice vycestovali v sobotu do Myjavy s cieľom pripísať si prvú jarnú výhru vonku. V stretnutí 19. kola 2. ligy však uspeli domáci Skaličania. Góly padali len v prvom polčase. O výsledku rozhodli dve penalty a vlastný gól.

Stav stretnutia sa menil už v 6. minúte. Po Mášikovej prihrávke sa dostal do šestnástky Nečas, ktorý bol faulovaný Vajdom. Loptu si na biely bod postavil Šebesta, ktorý presnou strelou k ľavej tyči poslal Skalicu do vedenia. Dukla odpovedala rovnakou mincou. V 13. minúte naviedol loptu do pokutového územia Polievka, ktorý bol pri svojom pokuse o prienik nedovolene zastavený Nemergutom. Na 1:1 vyrovnal z pokutového kopu po strele do pravej strany Miladin Vujošević.

Skaličania mohli ísť opäť do vedenia v 19. minúte, keď sa lopta po štandardke z pravej strany dostala až na zadnú tyč k osamotenému Šebestovi, ktorý zblízka trafil brankára hostí Hrušku. V 25. minúte poslal Šebesta dlhý pas na ľavé krídlo Nečasovi, ktorý sa dostal do zakončenia, Hruška jeho strelu vyrazil len do Vajdu, od ktorého sa lopta odrazila do hosťujúcej brány, vďaka čomu išla Skalica do vedenia 2:1.

V 27. minúte mali domáci ďalšiu dobrú príležitosť po Noskovom faule na Šebestu pred pokutovým územím. Baumgartner však z priameho kopu prekopol. Tesne pred prvou prestávkou si Dukla vypracovala nebezpečnú situáciu po rohovom kope. Starší predĺžil center hlavou na zadnú tyč, kde mal Prikryl loptu na dlhú nohu. Lopta sa následne odrazila pred šestnástku k Snitkovi, ktorý vystrelil a po následnej skrumáži z toho bol len ďalší rohový kop. V druhom polčase boli zverenci Stanislava Vargu v ofenzíve aktívnejší, no nedarilo sa im vo finálnej fáze vypracovať si gólové príležitosti.

Hostia hrozili zo štandardiek. V 66. minúte mali k dispozícii priamy kop z blízkosti pokutového územia. Prikryl síce múr obstrelil, no s málo razantnou strelou si poradil brankár Junas. V 86. minúte zas Polievka z priameho kopu z ľavej strany minul vzdialenejší horný roh Junasovej brány. V nadstavenom čase to ešte z priameho kopu zo strednej vzdialenosti skúšal tvrdou strelou Willwéber, no brankár Skalice jeho pokus zneškodnil. Dukla si tak na umelej tráve v Myjave pripísala druhú jarnú prehru.

2. liga – 19. kolo – 6. 3. 2021 – Myjava

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)

Góly: 6. Šebesta (PK), 25. Vajda (VG) – 14. Vujoševič (PK). ŽK: 20. Hollý, 86. Baumgartner, 92. Mášik – 5. Vajda, 57. Prikryl, 81. Kvocera, 90. Migaľa.

Zostava MFK Skalica: Junas – Nemergut, Ranko, Černek, Mizerák, Mader, Hollý, Mášik, Baumgartner (88. Horodník), Nečas (91. A. Šebesta), D. Šebesta,

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes (21. Willwéber), Nosko, Starší, Snitka (46. Richtárech), Polievka, Frimmel, Prikryl, Vujoševič, Migaľa, Vajda (46. Kvocera).