Po nešťastnej domácej remíze sa v 10. kole Corgoň ligy predstavili zverenci Norberta Hrnčára na pôde posledného Spartaku Trnava. Po kurióznej výhre v Nitre chceli krízou trpiaci Trnavčania naplno zabodovať aj dnes, čo sa im napokon aj podarilo.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 66. Čvirik, ŽK: 30. Janečka – 62. Turňa, ČK: 88.  Turňa (po druhej ŽK). Stretnutie v Trnave sledovalo 3 203 divákov.

Zostava Trnavy: Filipko – Habánek, Janečka, Čvirik, Ľ. Hanzel – Sabo, Čarnota, Karhan (53. Vlasko), Bicák (71. Gašparík) – Mikovič (64. Ciprys), Vyskočil.

Zostava Dukly: Boroš – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič (86. Augustín) – Brašeň, Hlinka, Rejdovian (57. Pančík), Považanec, Hučko – Slančík (67. Sakhniuk).

Od začiatku zápasu väčšiu aktivitu vyvíjal trnavský Spartak, ale Dukla mala prvú veľkú príležitosť tohto stretnutia. V 15. minúte našiel Matúš Turňa dlhým pasom Tomáša Hučka, ten si pripravil center, ktorý sa dostal až k Marekovi Hlinkovi. Jeho pokusu však chýbali centimetre. V 25. minúte stála za pozornosť hlavička Miroslava Karhana, na ktorú si Peter Boroš dal pozor. Aktívny Karhan bol znovu v akcii už o tri minúty neskôr, keď potiahol loptu do šestnástky a delovkou vystrašil Boroša, ktorý si s jeho strelou poradil až nadvakrát. Do poslednej akcie prvého polčasu sa dostal útočník červeno-bielych Fabián Slančík. Len málo chýbalo aby sa dostal do koncovky, ale gólman Miroslav Filipko včas vybehol z brány a šmýkačkou odkopol do bezpečia.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky bez zmeny. Diváci mohli sledovať veľkú snahu Trnavy a tým pádom aj viac vzruchu najmä pred bránou Dukly. Spartak zasypával strelami brankára hostí už od úvodných minút druhého dejstva. Už v 46. minúte Erik Sabo peknou strelou opečiatkoval spojnicu brány Boroša. O tri minúty nepremenil tutovku Karhan, keď v dobrej pozícii prestrelil prázdnu bránu. Legenda slovenského futbalu musela byť v 52. minúte vystriedaná kvôli bolesti kolena. Do tretice sa už zverencom Pavla Hoftycha podarilo skórovať. Ich radosť a takisto aj eufóriu 3203 divákov však prekazil rozhodca Vnuk, ktorý si všimol faul jedného z útočiacich hráčov. 58. minúta priniesla ďalšiu sľubnú možnosť domáceho tímu. Krásne sólo zakončil Martin Mikovič strelou, ktorú zneškodnil banskobystrický brankár. V 66. minúte bol po aktivite Martina Vyskočila nariadený rohový kop pre Spartak, po ktorom sa presadil kapitán Spartaku Peter Čvirik a poslal tak svoj tím do vedenia 1:0. Dukla ožila až v 75. minúte, no Jakub Považanec hlavičkoval len do náručia Filipka. Bystričania sa snažili niečo ešte s výsledkom urobiť, ale do väčšej príležitosti sa už nedostali. Naopak do úniku sa dostával v 87. minúte Vyskočil, ktorého fauloval Matúš Turňa, ktorý uvidel druhú žltú kartu v zápase, čo definitívne pochovalo nádeje Dukly na bodový zisk. Zo štadióna Antona Malatinského tak „vojaci“ odišli naprázdno.

Najbližší domáci zápas odohrajú Banskobystričania 25. septembra o 16.30 h. V zápase Slovnaft cupu privítajú na Štiavničkách Partizán Bardejov. O štyri dni neskôr, 29. septembra čaká Duklu Corgoň liga, keď na domácej pôde privíta 29. septembra o 17.30 h Slovan Bratislava.