Piatkový večer priniesol šláger II. ligy, v ktorom si zmerali sily mužstvá Podbrezovej a banskobystrickej Dukly. Horehronské derby prinieslo vybičované emócie, dve penalty v závere zápasu, červenú kartu, výsledkový obrat hostí a diváci v ňom videli až 7 gólov.

Bezgólový stav vydržal len do 10. minúty, v ktorej využil chybu Prikryla kapitán domácich Grendel a prekonal Krejčího. V 18. minúte pohrozili hráči Dukly, keď po chybe v zadných radoch železiarov strieľal spoza šestnástky Starší, ale jeho pokus mieril nad bránu. Krátko na to zas Polievka predĺžil dlhý nákop hlavou do šance na Vujoševića, ktorého strela po trávniku tesne minula ľavú žrď Ludhovej brány.

V 29. minúte išla Podbrezová už do dvojgólového vedenia, keď po Galčíkovej štandardke hlavičkoval Gerebenits a loptu nasmeroval do vlastnej brány Starší. Dukla sa mohla vrátiť do zápasu v 32. minúte po tom, čo Polievka zachytil rozohrávku domácich a následne prihral Vujoševicovi, ktorý sa uvoľnil na hranici pokutového územia a jeho prudkú strelu k pravej žrdi skvele vyrazil Ludha. Z následného rohu však prišlo zníženie na 2:1, keď sa lopta odrazila až k Prikrylovi, ktorý netradične pravou nohou nasmeroval loptu do siete. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 2:1.

Hráči Dukly boli od úvodu druhého polčasu aktívnejší a vyrovnať mohli po Polievkovom centri z ľavej strany a následnej hlavičke striedajúceho Laksíka, ktorú reflexívne zneškodnil brankár Ludha. V 58. minúte bol pred pokutovým územím faulovaný Polievka a kapitán Banskej Bystrice z priameho kopu vymietol ľavý horný roh domácej brány, čím vyrovnal na 2:2. Mužstvo Podbrezovej mohlo opäť vyhrávať v 67. minúte po šanci Pribulu, ktorý zblízka brány trafil brániaceho Snitku.

Bystričanom sa podarilo dokonať obrat v 70. minúte vďaka Vujoševićovi, ktorý na gólovú hlavičku zúžitkoval Frimmelov center z pravej strany ihriska. Onedlho mohlo byť opäť vyrovnané, no Bartoš vo veľkej príležitosti prehlavičkoval bránu. O konečnom výsledku sa rozhodovalo až v samom závere zápasu. Centrovanú loptu domácich zasiahol v šestnástke rukou Laksík a po nariadenej penalte sa z bieleho bodu sa nemýlil Galčík. Keď sa už zdalo, že mužstvá si body rozdelia, Bartoš fauloval v 98. minúte v pokutovom území Staršieho a loptu si na biely bod postavil striedajúci Jozef Dolný, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi rozhodol o výhre Dukly.

Povedal po zápase pre Fubalnet.tv tréner Dukly, Stanislav Varga: Bol to fantastický zápas od začiatku až do konca, so všetkým čo k takému derby patrí. Boli tam emócie, šarvátky, červená karta, veľa žltých kariet, takže si myslím, že diváci si prišli na svoje. Cez prestávku sme si povedali o veciach, ktoré musíme zlepšiť. Podarilo sa nám to, strelili sme góly, vyhrávali sme, potom prišla penalta, ale dokázali sme ten zápas vyhrať, za čo chlapcom gratulujem a skláňam pred nimi klobúk.

II. liga – 5. kolo – Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 3:4 (2:1)

Góly: 10. Grendel, 29. Starší (VG), 93. Galčík (PK) – 32. Prikryl, 58. Polievka, 70. Vujošević, 98. Dolný (PK). ŽK:   61. Pribula, 97. Bartoš – 42. Migaľa, 62. Polievka, 87. Dolný, 90. Prikryl, 90. Vujošević, 93. Laksik. ČK:  91. Vujošević (po druhej ŽK). Stretnutie sledovalo v ZELPO Aréne 1312 divákov.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Grendel (C) (28. Pribula, 71. Micovčák), Ďatko, Bakaľa, Galčík, Kukoľ (22. Gerebenits) – Breznaník (71. Paraj).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – P. Vajda (35. Richtárech), Prikryl, Kupčík, Migaľa – Uhrinčať (35. Laksík) – Frimmel, Snitka, Starší, Polievka (C) (90. Tocka)– Vujošević (85. Dolný).

15 ŠK Slovan Bratislava futbal B 3 0 0 3 1:7 0
Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia vrámci 6. kola II. ligy vo Zvolene, kde v sobotu, 5. septembra o 16:00 privítajú rezervu Žiliny.