Banskobystrická Dukla vstupuje do novej sezóny Corgoň ligy s opatrnými cieľmi, omladeným kádrom a visiacim otáznikom, ktorý sa týka nového generálneho sponzora, rozpočtu a zmien v akcionárskej štruktúre klubu. Na Štiavničkách došlo počas letnej prestávky okrem výrazných zmien v hráčskom kádri aj k regenerácii trávnatej plochy na hlavnom štadióne, kde stále prebieha aj rekonštrukcia umelého osvetlenia. „Stanovovať konkrétne ciele si môžu kluby, ktoré v minulej sezóne niečo dosiahli. Našou métou, vzhľadom na zloženie mužstva, je bojovať v každom zápase o čo najlepší športový výsledok a pobiť sa o miesta, ktoré by  nám mohli zaručiť európsku miestenku,“ uviedol na predsezónnej tlačovej konferencii generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist.

Trénerovi Dukly Štefanovi Zaťkovi odišlo hneď niekoľko hráčov základnej zostavy.

Červeno-bielych po uplynutí platných zmlúv opustili štyria hráči – Jozef Adámik bol už dávnejšie dohodnutý s Baníkom Ostrava, Andrej Hesek a Dalibor Pleva sa s klubom nedohodli na pokračovaní pôsobenia a rovnako dopadol aj niekdajší ofenzívny talent Mouhamodou Seye. Najväčšou stratou pre klub je odchod kapitána Viktora Pečovského, ktorý prestúpil do Žiliny. Jeho miesto by mal zastúpiť Marek Bažík. Skúsený špílmacher sa vracia do Dukly po anabáze v Poľsku. Juraj Chupáč prichádza na hosťovanie zo Žiliny, Lukášovi Laksíkovi v Podbrezovej. Z juniorky FK Dukla si tréner Štefan Zaťko do tímu vybral Miroslava Gálika a Branislava Ľuptáka. „Dá sa povedať, že mužstvo je z brusu nové. To, že Duklu opustilo päť hráčov zo základnej zostavy, hovorí samo za seba. Navyše nás trápia zranenia. Zranil sa Martin Jakubko a do úvodných zápasov jesennej časti určite nezasiahnu ani Martin Poljovka a Peter Boroš,“ ozrejmil neutešený stav v mužstve Štefan Zaťko. Kanonier Martin Jakubko je po artroskopickej operácii kolena, k dispozícii by mohol byť do dvoch týždňov. Peter Boroš čaká na výsledok kontrolného röntgenu a Martina Poljovku trápia natrhnuté kolenné väzy.

V rámci prípravy odohrala Dukla šesť zápasov s bilanciou tri víťazstvá, jedna remíza a dve prehry. „Brzdili nás zranenia, ale myslím si, že káder je dosť široký a kvalitný, aby sme si dokázali vytvoriť na jeseň dobrú východiskovú pozíciu. Mužstvo sme dopĺňali podľa svojich možností, lebo azda len v Slovane a Senici si môžu vyberať hráčov podľa svojich predstáv. S prípravou sme začali ako prví, s prístupom hráčov som spokojní. Verím, že úspech sa dostaví,“ skonštatoval Zaťko. „Na Slovensku si môžete stanoviť len dva ciele – buď chcete bojovať o poháre, alebo o záchranu. Ja si myslím, že vzhľadom na podmienky, aké tu panujú a v súvislosti s kvalitou kádra by Dukla nemala mať nič dočinenia so záchranárskymi prácami. Mojim cieľom teda bude čo najdlhšie ostať na miestach, kde sa bojuje o Európu.“

Dôležitá otázka týkajúca sa rozpočtu klubu pre nastávajúcu sezónu sa rozlúskne v auguste. Prezident SFZ, bývalý prezident FK Dukla a dosiaľ hlavný akcionár Ján Kováčik vtedy zvolá tlačovú konferenciu, na ktorej oznámi nové akcionárske pomery v klube, ako aj vstup nového generálneho partnera. Ozrejmiť by sa mala aj otázka klubového rozpočtu. Už teraz je isté to, že v novej sezóne budú Banskobystričania hrať domáce zápasy na kvalitnom trávniku, ktorý prešiel kompletnou regeneráciou a od augusta už aj pod zrekonštruovaným umelým osvetlením.

Príchody do A tímu: Marek Bažík (Polonia Bytom), Juraj Chupáč (hosť. do konca sezóny MŠK Žilina), Miroslav Gálik, Branislav Ľupták (obaja juniorka FK Dukla), Lukáš Laksík (návrat z hosť. v FO ŽP Podbrezová).

Odchody z A tímu: Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Dalibor Pleva, Mouhamadou Seye, Jozef Adámik, Andrej Hesek (všetci ukončenie zmluvy).

Prehľad prípravných zápasov

19.06.2011 Športové hviezdy Slovenska – FK Dukla – benefičný zápas

21.06.2011 Dukla – BVSC Siófok    1:0  (0:0)
gól: Kupčík (v Šahách)

25.06.2011 Dukla – Vasas Budapešť 2:1 (0:0)
góly Pančík, Laksík (v Šahách)

28.06.2011 Dukla – SFM Senec 4:0 (1:0)
góly: Laksik, Považanec, Hučko, Brašeň

01.07.2011 Videoton FC – Dukla 3:1 (1:1)
gól: Laksík

05.07.2011 Dukla – Karviná 2:2 (1:1)
góly: Hlinka, Uškovič (v Bytči)

09.07.2011 Dukla  – Ruch Chorzów  1:2 (1:0)
gól: Ľupták (v  Čadci)