Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v rámci 14. kola II. ligy na štadióne v Žiari nad Hronom proti Slavoju Trebišov. Líder tabuľky potvrdil v zápase rolu favorita a jednoznačne porazil svojho súpera.
Hráči Dukly išli do vedenia už v 4. minúte, keď poslal loptu do vlastnej brány Róbert Cicman. Dukla potvrdzovala úlohu favorita a v 31. minúte sa podarilo zvýšiť na 2:0 aktívnemu Róbertovi Polievkovi. Mužstvá tak išli napokon do šatní za stavu 2:0 pre domácich. V druhej polovici stretnutia sa obraz hry nezmenil a Dukla bola naďalej aktívnejšia. Od 51. minúty hrali Banskobystričania v početnej výhode, keďže hosťujúci Lukáš Tóth videl druhú žltú a následne červenú kartu. Domáci tento moment využili, keď v 53. minúte premenil svoju šancu Matej Starší a pri priebežnom stave 3:0 bol už zápas prakticky rozhodnutý. Najlepší strelec Dukly Róbert Polievka prikrášlil výsledok na 4:0 v 75. minúte svojím druhým gólom a futbalisti Banskej Bystrice si tak v premiére na prechodnom domácom štadióne v Žiari nad Hronom pripísali výhru.

II. liga – 14. kolo – Žiar nad Hronom

MFK Dukla Banská Bystrica – Slavoj Trebišov 4:0 (2:0)

Góly: 4. Cicman (vla.), 31. Polievka, 53. Starší, 75. Polievka. ŽK: 26. Laksík – 27. Tóth. ČK: 51. Tóth. Zápas sledovalo na štadióne v Žiari nad Hronom 538 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Gaško, Vaščák, Starší, Laksik, Dolný, Polievka, Prikryl, Migaľa, Savić (C), Willwéber.
Zostava Slavoj Trebišov: Leško – Korijkov (C), Kražel, Ilinjo, Begala, Tóth, Matić, Cicman, Harvila, Černák, Špak.

16 SLAVOJ Trebišov 14 1 4 9 15:31 7
Najbližšie sa futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica predstavia v sobotu, 26. októbra o 14:30 h v Bardejove.