Aj túto otázku bude riešiť druhý diel nového diskusného kabaretu Záhradný Skleník. Prinesie netradičný pohľad na osobné aj spoločenské predpovede o tom, čo nás čaká a čo nás neminie v roku 2016, s väčším aj menším nadhľadom.

Kultúrne centrum Záhrada pozýva v stredu 24. februára 2016 o 19.00 h do svojich priestorov na ďalšie pokračovanie Záhradného Skleníka.

SKLENÍK IIO osobných i spoločenských naratívach, o tom, čo nás čaká a čo nás pravdepodobne neminie, sa Rado Sloboda porozpráva s divadelnou teoretičkou Elenou Knopovou, ktorá poodhalí „princípy dramatické“ z nadhľadu, a vyštudovanou právničkou Zuzanou Lukačovič, ktorá sa venuje aromaterapii a iným životným „pavedám“.

Ôsmeho februára 2016 začal nový čínsky rok. Astrológovia predpovedajú, že to bude rok plný dynamiky, vzrušenia ale aj rodinného pokoja. Odporúčajú opatrnosť vo finančných otázkach, nadhľad a dobrú myseľ. Čo nás čaká v osobných životoch a čo čaká spoločnosť, v ktorej žijeme? A chceme to naozaj vedieť? Čo je za odvekou ľudskou túžbou poznať budúcnosť a prečo sa jej od nepamäti venuje obrovská pozornosť? Ako sa od seba líšia predpovede astrológov a veštcov, spojených v dobrom aj zlom s ezoterikou, od akademikov, ktorých nájdeme vo vedeckých inštitúciách? Aké príbehy konštruujeme a aké dramaturgické postupy využívame ako bežní ľudia k tomu, aby sme svojim životom porozumeli a dali im zmysel?

Pokojné roky v Európe skončili. Utečenecká kríza, Rusko-ukrajinský konflikt priniesli závažné témy, doteraz výlučne vzdialené stovky až tisíce kilometrov k prahom našich domácností. Reakcie na seba nenechali dlho čakať, a tak sme svedkami ďalšej výraznej polarizácie spoločnosti, kde sa delíme na zlých a dobrých. Výkladnou skriňou sú internetové diskusie, ktoré sú čoraz viac zahalené kanálovým smradom…

Ani na druhom Záhradnom Skleníku nebude chýbať hudobný hosť. Tentoraz to bude hudobná premiéra dramaturga kultúrneho centra Záhrada Milana Zvadu. Špeciálne pre Záhradný Skleník si pripravil niekoľko klavírnych adaptácií a improvizácií. Špecifickým príspevkom k téme diskusie bude aj jeho instantný Tarotový recitál.

Partnermi podujatia sú BBonline.sk a Artforum Banská Bystrica. Rezervácie miest na: radoslavml.sloboda@gmail.com (do predmetu správy uveďte SKLENÍK). Bližšie informácie nájdete aj na facebooku.