Už v poradí druhý ročník úspešného programu SPPoločne bude pomáhať ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. O príspevok vo výške od 3000 do 8000 eur sa uchádzajú aj rôzne zaujímavé projekty z Banskej Bystrice a okolia. Podporiť ich môžete vo verejnom on-line hlasovaní, ktoré bude prebiehať do 23. júna.

700_1632_1367754660Doposiaľ najúspešnejší projekt z banskobystrického okresu má snahu zrealizovať komplexnú úpravu bývalého volejbalového ihriska v priestore mestského parku. Vznikla by tu New Faces aréna s detským ihriskom, obnovenou zeleňou a vybudovaným vonkajším fitnes. Názov projektu V zdravom tele zdravý duch hovorí o snahe OZ Nové tváre pritiahnuť ľudí k aktívnemu tráveniu voľného času v prírodnom prostredí.

Projekt môžete podporiť tu…

522_1180_1366661413Plánom ďalšieho projektu je vytvorenie troch altánkov na sídlisku Sásová. Altánkové akcie v réžii Komunitného centra Sásová a Súkromnej základnej školy Fantázia si dali za cieľ na najväčšie banskobystrické sídlisko priniesť rôzne kultúrne podujatia. Tri novovybudované altánky by mali byť oázami relaxu ako aj miestom pre spoločenské akcie rôzneho typu.

Projekt môžete podporiť tu…

430_1096_1366278096Zelená pre environmentálnu knižnicu a videotéku Slovenskej agentúry životného prostredia. To je názov projektu, ktorým by nezisková organizácia Envirofim chcela zviditeľniť, prezentovať a propagovať služby environmentálnej knižnice a videotéky rôznymi aj netradičnými formami. Hlavným cieľom projektu je šírenie environmentálnej výchovy.

Projekt môžete podporiť tu…

794_1561_1367819041Banskobystrická horská služba sa tiež zapojila do programu SPPoločne. Chceli by označiť informačnými tabuľami lyžiarske bežecké trate v Kremnických vrchoch. Lyžiari aj turisti by tak mali v teréne prehľad a o všetkom by boli dostatočne informovaní. Samotní záchranári by vďaka tomu mohli zasahovať rýchlejšie, bezpečnejšie, no najmä oveľa menej.

Projekt môžete podporiť tu…

243_1615_1365769897Projekt Muzikoland sa usiluje priniesť čo najviac radosti, hudby, tanca a herectva do sveta detí. Program takéhoto typu by podľa Základnej umeleckej školy v Slovenskej Ľupči nemal chýbať v žiadnom meste.

Projekt môžete podporiť tu…

Víťazné projekty z kategórií SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu si aj tento rok rozdelia celkovú sumu 320 000 eur. Minulý ročník v rámci Banskej Bystrice prial najmä projektom spätým s cyklistikou. V meste sa tak mohla začať propagovať doprava na bicykloch a začalo sa aj s realizáciou prvého cyklostanovišťa. Tento raz môže finančný príspevok získať minimálne 12 projektov v každom z 3 regiónov Slovenska (západ, stred a východ). Na úspech je však potrebný čo najvyšší počet hlasov. Podporiť ktorýkoľvek z projektov môžete na stránke www.sppolocne.sk.