V najbližších dňoch si ľudia v desiatkach slovenských miest na zhromaždeniach pripomenú dva roky od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Zhromaždenie „Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu“ zorganizuje už v piatok, 21. februára na Námestí SNP v Banskej Bystrici iniciatíva Nie v našom meste spolu s celoslovenskou iniciatívou Za slušné Slovensko.

„V piatok 21. februára 2020 ubehnú dva roky od smrti Jána a Martiny. Pozorne sledujeme vyšetrovanie ich vraždy, ako aj všetkých káuz, o ktorých Ján Kuciak písal. Nezabúdame a opäť vyjdeme na námestia – za Jána, za Martinu a za slušnú krajinu,“ avizujú organizátori na Facebook evente.

Zhromaždenie na banskobystrickom Námestí SNP sa uskutoční v piatok, 21. februára od 17.00 h.

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej pred dvomi rokmi vyvolala sériu masových zhromaždení po celom Slovensku i u Slovákov v zahraničí. Okrem požiadaviek na vyšetrenie vraždy bola ich témou aj súvisiaca politická situácia. Tlak protestov napokon viedol k rekonštrukcii vlády i zmene na najvyšších postoch v policajnom zbore. Po dvoch rokoch už prebieha súdny proces s údajným vrahom, jeho spolupracovníkmi a tiež údajným objednávateľom vraždy, ktorým mal byť podľa doterajších zistení obžaloby kontroverzný podnikateľ Marián Kočner.