Pod Urpín sa vracajú odchovanec Tomáš Zigo a minuloročný hrdina play-off Brock Higgs. Spolu s nimi predstavilo vedenie HC ’05 v pondelok aj realizačný tím na novú sezónu.

Novým hlavným trénerom baranov sa stal už vopred avizovaný Kanaďan Dan Ceman, ktorý podpísal zmluvu na dva roky. So 44-ročným koučom boli zástupcovia HC´05 v kontakte už dlhšie.

„Už na štvrtý zápas finálovej série s Trenčínom sme pozvali Dana Cemana, ktorý dlhodobo pôsobí v Európe ako hráč aj ako tréner. Absolvoval stretnutie aj s Vladimírom Országhom na MS Dánsku, kde sa tri hodiny zhovárali o možnostiach pôsobenia v klube. Po vzájomných rozhovoroch sme sa zhodli, že bude najlepšia voľba pre náš klub,“ povedal prezident banskobystrického klubu Juraj Koval.

Pri A tíme už nebudú pokračovať ani asistenti Rastislav Paľov a Pavol Rybár. Prvý menovaný bude pokračovať v mládežníckych kategóriách pri doraste, Rybár odišiel za Vladimírom Országhom do Slovana Bratislava. Novými asistentmi budú Ivan Droppa a Matúš Kostúr. Droppa prichádza z Liptovského Mikuláša, kde pôsobil ako asistent a neskôr ako generálny manažér. Bývalý brankár Kostúr bude mať na starosti prípravu gólmanov.

Z hráčskeho kádra zaujali najmä príchody Tomáša Ziga a Brocka Higgsa. Novými tvárami sú aj obrancovia Karol Sloboda, Marek Biro, Ben Marshall a útočník Tomáš Török. „Mužstvo máme na 90 % zložené. Hľadáme ešte jedného beka, ktorý by spĺňal naše požiadavky. Nemáme  však vyriešenú brankársku otázku. Zatiaľ trénujú dvaja brankári z juniorky Matej Gajan a Mário Lamper. Majú potenciál a veríme im. Možno pôjdu na hosťovanie, alebo budú kryť chrbát svojim kolegom,“ povedal Juraj Koval. Kapitánom aj na budúcu sezónu zostáva Tomáš Surový.

Mužstvo sa spoločne stretne 23. júla, prvý tréning na ľade je naplánovaný o dva dni neskôr. Naplánované sú zatiaľ štyri prípravné zápasy. Od 16. do 18. augusta nastúpia barani na turnaji Memoriál Pavla Zábojníka vo Zvolene. Ďalší prípravný duel odohrajú 24. auguste na domácom ľade proti Slovanu Bratislava.

Aktuálny káder HC´05 iClinic Banská Bystrica:

Brankári: Matej Gajan, Mário Lamper

Obrancovia: Ivan Ďatelinka, Branislav Kubka, Vladimír Mihalik, Martin Kupec, Oliver Košecký, Ben Marshall, Karol Sloboda, Marek Biro, Felix Petrinec, Martin Dlapka

Útočníci: Tomáš Surový, Eric Faille, Guillaume Asselin, Matej Češík, Gilbert Gabor, Brock Higgs, Michal Kabáč, Matej Giľak, Alex Tamáši, Mário Lunter, Martin Belluš, Tomáš Zigo, Tomáš Török, Oliver Giertl, Michal Matoušek, Martin Majerík, Marek Chamula, Lukáš Lunter

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Dan Ceman
Asistenti trénera: Ivan Droppa, Matúš Kostúr
Kondičný tréner: Majo Kalina
Vedúci mužstva: Marek Škamla
Technický manažér: Tomáš Longauer
Maséri: Juraj Stopka, Marek Giertl
Lekári: Martin Lukáč, Juraj Švác
Mentálny kouč: Peter Bielik
Tréner – power skating: Branislav Bendik
Fyzioterapeut: Martin Andreánsky