Banskobystrická polícia prosí verejnosť o pomoc pri objasňovaní zločinu krádeže. Neznámy páchateľ mal 72-ročnú dôchodkyňu pripraviť o tisíce eur.

Podľa vyjadrenia 72-ročnej dôchodkyne ju mal v stredu, 26. júna osloviť neznámy muž pred budovou hlavnej pošty na Námestí SNP v Banskej Bystrici s tým, či si od neho nekúpi hodinky, že súrne potrebuje aspoň sto eur na liečbu svojej onkologicky chorej dcéry. Následne, keď mu dôverčivá pani tieto peniaze dala a kráčala pešo na adresu svojho trvalého bydliska, mal sa jej neznámy muž prihovoriť a požiadať ju, či sa môže ísť ku nej napiť a ísť na toaletu.

„Dôchodkyňa súhlasila, mala ho pustiť do svojho bytu a podľa jej slov, kým mu naberala v kuchyni do pohára vodu, mal využiť jej nepozornosť a z bytu jej ukradnúť finančnú hotovosť. Malo by ísť o sumu vo výške 20-tisíc eur. Následne mal vypiť ponúknutý pohár vody a z bytu odísť. Prípad je v štádiu objasňovania,“ približuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na svojom Facebooku.

https://www.facebook.com/KRPZBB/videos/871885006502548/

Videozáznam, ktorý polícia zverejnila, zachytáva neznámeho muža, ktorého potrebuje polícia v súvislosti s uvedeným skutkom vypočuť.

Polícia preto prosí širokú verejnosť o pomoc a spoluprácu, ak by niekto vedel k neznámemu mužovi poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, môže ich oznámiť na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, na známom telefónnom čísle 158 alebo prostredníctvom sociálnej siete Facebook.