Už túto sobotu 18. júla sa na Donovaloch uskutoční náročný bežecký pretek s prekážkami Reebok Spartan Race. Pretekov na Donovaloch sa zúčastní viac ako tri tisíc prihlásených pretekárov. Diváci majú vstup na preteky zdarma.

spartan raceReebok Spartan Race sú preteky strednej obtiažnosti, a to znamená, že pôjde o takzvané Super Spartan  – viac ako trinásť kilometrovú trať s minimálne 21 prekážkami. Pôjde o náročnú výzvu pre nadšencov  tohto prekážkového behu.

Na trati nebudú chýbať prekážky ako plazenie sa pod ostnatým drôtom, hod oštepom, nosenie ťažkých bremien, či šplhanie sa nad korytami plných bahna a kalnej vody.

Začiatok pretekov je naplánovaný na deviatu hodinu ráno. Štartovať sa bude každú polhodinu  v takzvaných „vlnách“, v ktorých bude 250 pretekárov. Trvanie dobehnutia do cieľa je individuálne, môže sa pohybovať od osemdesiat minút až po tri hodiny, v závislosti od kondície pretekára. Organizátor zabezpečuje zdravotnú pomoc rozmiestnenú po celej trase. Viac informácií nájdete aj na oficiálnej stránke podujatia.