Prvý augustový víkend hostí obec Donovaly cyklistický a bežecký maratón Donovalský Drapák 2017, ktorý je súčasťou Marathon BB Tour 2017.

V sobotu dopoludnia obsadia známe horské prostredie neďaleko Banskej Bystrice bežci a cyklisti. Už piaty ročník MTB cyklistického maratónu vypukne o 9.3o hod pre účastníkov 50-kilometrovej trate. O 9.45 hod odštartujú pretek Juniori a Krpci, na ktorých čaká troj až sedemkilometrová trať. Poslednou trasou je 25-kilometrová so štartom o 10.45 hod. Všetky trasy štartujú z centrálneho parkoviska na Donovaloch.

Pre bežcov si organizátori pripravili dve trate – 10 a 20 kilometrovú. Tie štartujú o 11.00 hod, resp. o 11.15 hod.  Štartovné pre jednotlivé trate a kategórie sa pohybuje od 9 do 25 eur. Platba je možná buď online do štvrtka 3. augusta alebo priamo na mieste. Pre účastníkov sú prichystané darčekové predmety, občerstvenie, umytie bicykla, tombola a sprievodný program. Víťazi si odnesú hodnotné ceny od 10 do 350 eur.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia. Organizátormi akcie sú ŠK Sokol Donovaly, DAMi Šport, Donovalský Pivovar, obec Donovaly a Park Snow Donovaly.

Minulý ročník podujatia si môžete pozrieť v našom staršom príspevku.