Počas víkendu sa návštevníci blízkych Donovalov môžu tešiť nielen na tradičný Donovaly fest, ale aj kopec sprievodných podujatí.

Počas celého sobotňajšieho dňa bude na Donovaloch prebiehať jedna zo sérií Škoda Snow Show Fest 2012. Organizátori spestria víkend návštevníkom lyžiarskeho strediska niekoľkými sprievodnými podujatiami. Pripravené budú na testovanie vozidlá typu Škoda Yeti. Prezentáciu portfólia Škoda Auto Slovakia dopĺňajú rôzne súťažné aktivity, v ktorých bude možné vyhrať zapožičanie vozidiel Škoda s plnou nádržou na víkend a vecné ceny. Návštevníci lyžiarskych stredísk si budú môcť v rámci projektu SNOW SHOW taktiež otestovať lyže a snowboardy značky HEAD, vyskúšať okuliare značky BOLLÉ a športové oblečenie značky TRIMM. V Demänovka bare sa budú môcť návštevníci zohriať vynikajúcimi horúcimi miešanými nápojmi. Pre našich najmenších bude v každom stredisku zo seriálu SNOW SHOW čakať zajačik QYICKY s NESTLE cerealiami a inými dobrotami. Programom bude sprevádzať moderátor Tomaggio, pripravené sú aj rôzne súťaže na snehu.

Svahy Donovál budú počas soboty venované aj kreatívcom, ktorí budú mať možnosť prezentovať svoje originálne zostrojené sane. Patty Ski Donovaly pripravil netradičnú sánkovačku Funsledge. Preteky amatérsky zostrojených saní lákajú aj vecnými cenami, na víťaza čakajú ceny v hodnote 500 eur, druhé miesto dostane ceny za 300 a tretie za 200 eur.

Vyvrcholením celého dňa bude hudobný program Donovaly Fest. Od 13:30 sa na pódiu pod zjazdovkou Nová hoľa predstavia kapely Hellou Brian, Black Apple, následne vystúpi ska-kapela Fuera Fondo, po nich Failed Exam. Hlavnými hviezdami večera budú držitelia ocenenia Radio Head Awards skupina Billy Barman a nestarnúce legendy slovenskej pop-music Hex. Na záver svojimi slnečnými skladbami zahreje prítomných skupina Polemic. Podujatie bude moderovať Richard Vrablec.