Neďaleké Donovaly patria medzi obľúbené letné destinácie, ktoré poskytujú mnoho možností na aktívne strávenie voľného času, turistiku, šport, gastronómiu či zábavu. A práve na Donovaloch sa nachádza aj jedna z najväčších atrakcií pre deti – hlavné mesto detí – Donovalkovo.

Rozprávkové mestečko s kontaktnou minifarmou

Donovalkovo je interaktívny areál, v ktorom sa nachádza 23 zmenšených domčekov ako v skutočnom meste. Môžete tak navštíviť banku, poštu, obchod, rozprávkový hrad, autodielňu a mnoho iné. Pomedzi celé mestečko vedú cesty, ktoré tvoria veľké dopravné ihrisko, na ktorom si môžete zajazdiť na bicykloch, kolobežkách a elektrických autíčkach. Zvieratká sú súčasťou každého mesta, a preto aj v Donovalkove nájdete mnoho miniatúrnych zvieratiek ako sú lamy alpaky, koníky, somáriky, kozičky, ovečky či králiky.

Farmársky preukaz, vodičský preukaz a bohatý animačný program

Každý deň prebieha v Donovalkove bohatý animačný program, kde sa naučíte starať o zvieratká a môžete získať farmársky preukaz. Malí šoféri sa zase naučia pravidlá cestnej premávky a získajú vodičský preukaz. Zároveň počas leta prebiehajú rôzne akcie, ktoré nájdete v kalendári podujatí na webstránke mestečka. Už tento víkend vás čaká Movie Day, v závere letných prázdnin Noc v Donovalkove a Strašidelný deň.

Pas občana Donovalkova

Každý návštevník mestečka Donovalkovo získa ako správny občan Pas občana Donovalkova, s ktorým spoznáte celé mestečko a za získané pečiatky si môžete vymeniť vecné ceny v suvenírovom obchode pri vstupe.

Donovalkovo pripomína každým svojím kútom miesto, ako má vyzerať skutočná detská zábava. Donovalkovo je otvorené denne a viac informácií nájdete na webstránke www.donovalkovo.sk.