Pred necelým mesiacom boli prostredníctvom primátora Petra Gogolu sprístupnené priestory zasadacej siene Mestského úradu na neobvyklú činnosť. Išlo o promo fotenie známej rockovej kapely. Prečo si vybrali na fotenie práve priestory, kde zasadá mestské zastupiteľstvo Banskej Bystrice?

christmasPriestory zasadacej siene slúžia predovšetkým na zasadanie mestského zastupiteľstva, no bývajú využívané aj na svadobné obrady, konferencie, vernisáže a rôzne koncerty. V júni boli sprístupnené na fotenie kontroverznej rockovej formácie Christmas.

V rámci regiónu patrí skupina Christmas k najúspešnejším interpretom. Nahrali duet so spevákom Kabátu a porotcom v reality show Hlas Československa, Pepom Vojtekom, album im krstil Maťo Ďurinda, spolupracovali s hudobníkmi z TEAM-u, či Slobodnej Európy a vystupovali na hlavných pódiách Topfestu – to všetko za 3 roky od svojho vzniku. Aký zmysel malo teda fotenie v „kľúčových“ priestoroch regionálnej politiky?

Už na Vianoce minulého roku kapela na čele so spevákom Jackym, známym najmä z finálových prenosov Hlasu Československa, kritizovala politickú scénu v pretextovanej skladbe od Tomáša Klusa „Panu Bohu do oken“.

Pred pár mesiacmi sa tiež zapojili do natáčania „Happy“ pre Banskú Bystricu. Išlo o jediné video Happy, ktoré bolo aj prespievané a to práve spevákom Christmas.

Aktuálne na svojich stránkach uverejnili svoju novú skladbu „Starý dobrý priateľu“, ktorá formou duetu opisuje spoločné detstvo dvoch priateľov v Banskej Bystrici. Síce sa skladba končí tragickou smrťou, je možné sa nazdávať, že práve fotenie na mestskom úrade malo väzbu medzi skladbou a mestom podčiarknuť. Kapela na dohady reagovala stručne na svojich stránkach: „Máme fotky, máme skladbu. Je naozaj potrebné aj ďalšie vysvetlenie?“

Viac o kapele na ich oficiálnom webe bandchristmas.com a facebook-u…