Po odchode Slovana Bratislava do KHL sa ostatným mužstvám v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži ponúka zaujímavá príležitosť zaujať miesto belasých na extraligovom piedestále. Popri kvalitných Košiciach by práve banskobystrické HC´05 mohlo byť mužstvom, ktoré bude útočiť na najvyššie priečky v tabuľke. Barani v stredu začali s prípravou na ľade.

Banskobystrický tím je postavený ako zmes skúseností a mladíckej dravosti. Pod Urpín sa vrátil kanonier Michal Hudec, ktorému sa neušla miestenka v kádri Slovana pre nastávajúcu sezónu. Pred dvoma rokmi pritom patril k najlepším hráčom Baranov. „Verím, že v Bystrici, kde som sám chcel ísť, nájdem novú chuť. Pred dvoma rokmi sa mi tu darilo v pohode a cítil som sa v klube dobre. Rád by som nadviazal na to obdobie,“ uviedol Hudec pre hokejportal.sk.

Banská Bystrica sa v nastávajúcom ročníku bude spoliehať aj na kvality produktívneho útočníka Jaroslava Jabrockého a kapitána Michala Grmana, ktorému nevyšiel prestup do Brna. Obranné rady Baranov vystuží aj majster sveta z roku 2001, bývalý český reprezentant Martin Richter. Nová bude brankárska dvojica. Súboj o post gólmanskej jednotky zvedú dlhoročná opora Martina Michal Dzubina a Robert Slipčenko z pražskej Slavie.

V kádri HC´05 sa podarilo udržať aj Jána Sýkoru, azda najžiarivejšiu hviezdu minulej sezóny. Mladík, ktorý si svojimi výkonmi vybojoval reprezentačnú nomináciu a o účasť na majstrovstvách sveta prišiel až v poslednej chvíli verí, že Banská Bystrica by mohla uspieť. „Som presvedčený, že naše ambície budú čo najvyššie. Dobré by bolo minimálne zopakovať tretie miesto spred dvoch rokov,“ poznamenal pre Denník Šport detviansky rodák. Na úspechu by spolu s ním mali zapracovať aj ďalšie z minuloročných opôr – talentovaní Matej Češík, Tomáš Marcinek, Radoslav Heizer, Filip Nemček, Lukáš Bambúch či Branislav Kubka.

Pod vedením trénerského tria v zložení Vladimír Országh, Miroslav Chudý a Peter Harazin dostane v príprave príležitosť viacero členov úspešného bronzového juniorského tímu. Obdobie na ľade vyvrcholí prípravnými duelmi vo Švajčiarsku (5. až 9. Septembra), ešte predtým sa však Banskobystričania zúčastnia Zábojníkovho memoriálu vo Zvolene (10. august).

Zoznam prípravných zápasov HC’05