V závere prestupového obdobia sa vedeniu MFK Dukla podarilo skompletizovať príchod posily do zadných radov. Pod Urpínom už zarezáva 19-ročný ghanský obranca, ktorý odohral z Duklu dva zimné prípravné zápasy. Má zaplniť miesto po Jakubovi Uhrinčaťovi.

Ivan Mensah prichádza na hosťovanie do konca sezóny s opciou na následný trvalý prestup. Je kmeňovým hráčom MŠK Žilina. Dobre stavaný, 190 cm vysoký stopér hrával pod Dubňom od sezóny 2022/2023 za druholigový B-tím. V zimnej príprave zasiahol za MFK Dukla do zápasov proti Považskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi.

„Po odchode Jakuba Uhrinčaťa do Sparty Praha sme potrebovali vyplniť dieru na tejto pozícii. Hľadali sme alternatívu, ktorá spĺňa nárok aj ohľadom budúcnosti. Ivan sa bol ukázať v našom klube na pár dní už počas prípravy a zanechal sympatický dojem. Trošku dlhšie nám trvala dohoda so Žilinou, ale v posledných dňoch sa nám nejakým spôsobom podarilo už dohodnúť a som rád, že ho môžem privítať v našom klube,“ vyjadril sa pre BBonline.sk športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores.

Čo si v banskobystrickej Dukle od Ivana Mensaha sľubujú? „Očakávam hlavne dobrú defenzívnu činnosť, súbojovosť, rýchlosť, nebojácnosť a hlavne, je to mladý hráč, čiže my už postupnými krokmi myslíme aj na budúcnosť. Verím, že v jeho osobe sa stretli všetky tieto veci v jednom, ale samozrejme, čokoľvek by som povedal dopredu, nemusí potom zodpovedať skutočnosti, takže necháme sa prekvapiť a verím, že bude pre nás vhodná alternatíva aj do budúcnosti,“ odpovedal Mores.

„Bolo to veľmi zaujímavé, lebo som do poslednej chvíle nevedel, či prídem, alebo nie. Keď som sa dozvedel, že je to možné, tak som bol šťastný, lebo som veľmi chcel prísť sem. Rozhodol som sa prijať ponuku hlavne preto, lebo tréner ma tu chcel. Rozprával som sa s trénerom a páčila sa mi jeho predstava. To je vždy veľmi pozitívne, keď tréner vidí, čím by ste mohli pomôcť tímu. To je aj môj cieľ, pomôcť tímu víťaziť, a potom môžem rásť aj ja. Ale v prvom rade som prišiel pomôcť tímu,“ zneli prvé slová Ivana Mensaha po jeho prvom tréningu na Štiavničkách.

Čo sa zatiaľ Ivan Mensah o banskobystrickom futbalovom klube dozvedel? „Nie veľa. Sledujem klub na sociálnych sieťach, takže niečo som sa dozvedel odtiaľ. Viem však, že Dukla má úžasných ultras. Chcel by som sa s nimi stretnúť,“ odpovedal s úsmevom.