Blíži sa ďalší štvrtok a s ním spojené ďalšie premiéry nových filmov na plátnach banskobystrického multikina Cinemax. Dve vstupenky môžete vyhrať v našej pravidelnej súťaži.

Vo štvrtok 4. apríla sa v Cinemaxe Banská Bystrica predstavia v premiére tri nové snímky. Azda najočakávanejšou je slovensko-český mysteriózny triler Smršť. Mladších divákov potešia animované Domáce príšerky a medzi novinkami nájdeme aj americký akčný triler Opičí človek. Pripravený je aj na pestrý program Artmax premietaní. V nedeľu si v rámci Artmax divadla môžete pozrieť činohru Elegancia molekuly, v utorok príde na rad oscarová Zóna záujmu a na stredu je naplánovaný koncert juhokórejského k-pop interpreta.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní s online predajom vstupeniek nájdete na stránke kina.

DOMÁCE PRÍŠERKY

od štvrtka 4. apríla

Vedeli ste, že vo vašom dome žije niekto bez toho, aby ste ho videli? Elfinovia sú malé chlpaté príšerky, ktoré udržiavajú v každom dome pokoj a harmóniu. Ich úlohou je premeniť váš dom na domov. Finnick nie je ako všetci ostatní Elfinovia. Zdá sa, že z každého, kto sa nasťahuje do jeho domu, si len robí žarty a snaží sa ich z domu vyhnať. Všetko sa ale zmení, keď sa do domu príde Christine s jej rodinou, ktorá Finnicka odhalí. Keď sa ale v meste začnú diať čudné veci, Finnick a Christine, ktorí sú tak odlišní, sa budú musieť spojiť a spolupracovať, aby vyriešili všetky záhady a zachránili mesto.

OPIČÍ ČLOVEK

od štvrtka 4. apríla

Jeden malý uhlík môže spôsobiť požiar, ktorý všetko spáli. Opičí človek je strhujúci akčný triler o chlapcovi, ktorý sa na ceste za pomstou premenil na muža. Keď bol Chlapec (Dev Patel) veľmi malý, matka mu rozprávala legendu o bájnom opičom kráľovi Hanumanovi, ktorý pomáhal bezmocným, utláčaným a ukrivdeným. Potom priamo pred jeho očami jeho matku zavraždia tí, ktorí majú moc, a chlapec pochopí, že žiadny Hanuman neexistuje.

Možno preto, už ako dospelý nosí opičiu masku a zúčastňuje sa na nelegálnych zápasoch, kde ho populárnejší zápasníci mlátia do krvi. V najtemnejších uličkách mesta hľadá spôsob, ako sa dostať k “tým hore”, k tým, ktorí mu pred rokmi tak osudovo ublížili. Keď ich konečne nájde, premení sa na hrozivý a desivý nástroj pomsty, ktorý ho má zbaviť všetkých tieňov minulosti. Dokáže to sám? A čo sa s ním stane, keď sa dostane na koniec tejto smrťou lemovanej cesty?

SMRŠŤ

od štvrtka 4. apríla

Nový film Petra Bebjaka na motívy bestsellera Jozefa Kariku Mysteriózny triler Smršť je pokračovaním úspešnej spolupráce spisovateľa Jozefa Kariku a režiséra Petra Bebjaka, ktorých Trhlina sa v čase uvedenia do kín zapísala do dejín najúspešnejším víkendom slovenského filmu v domácich kinách. V celkovom rebríčku otváracích víkendov v slovenských kinách patrilo jej tržbám piate miesto. V hlavných úlohách sa predstavia dve najvýraznejšie tváre česko-slovenskej hereckej scény, Tomáš Maštalír a Anna Geislerová. Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách.

Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou. Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje.

Filip Veselovský, jeho kamarátka Nina a jej partner, policajt Gabo v jeden večer nastúpili do auta. Po jazde, ktorej trasa nedávala zmysel, auto zastalo na pumpe. Nina natankovala a jeden z mužov ju zastrelil. Šofér okamžite vyrazil smerom do lesov a po chvíli v plnej rýchlosti prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim autom. Ľudia v ňom boli na mieste mŕtvi rovnako ako Gabo. Ten však zomrel ešte predtým, guľkou do hlavy. Veselovský vyviazol s ťažkými zraneniami a teraz čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu dvadsaťpäť rokov vo väzení, ale on tvrdí, že je nevinný. Snaží sa vyšetrovateľov presvedčiť, že bol k tomu prinútený a vinu a na tomto zločine nesie halný vietor…

ELEGANCIA MOLEKULY – Artmax divadlo

v nedeľu 7. apríla o 19.00 h

Jedna z najúspešnejších inscenácií súčasného repertoáru Dejvíckého divadla mieri do kín! Vzhľadom na navštevovanosť tohto titulu a obmedzenú kapacitu divadelnej sály sa tvorcovia rozhodli sprostredkovať vynikajúcu inscenáciu širokej verejnosti v Česku aj na Slovensku prostredníctvom veľkého plátna.

Diváci sa môžu tešiť na hru Petra Zelenku o geniálnom českom vedcovi Antonínovi Holom, ktorý revolučným spôsobom zmenil liečbu HIV a žltačky. ELEGANCIA MOLEKULY skúma vznik a veľmi dramatický priemyslový vývoj látok z českých chemických laboratórií, ktoré dnes liečia AIDS u viac než osemdesiatich percent pacientov na celom svete.

Hra, ktorá vás pobaví aj poučí. CINEMAX sa pridáva k 130 českým kinám, ktoré uvedú túto jedinečnú divadelnú hru, ktorá bola ocenená v rámci Cien divadelnej kritiky 2018 ako najlepšia pôvodná česká hra v danom roku. Nenechajte si ujsť príbeh o silnej vízii, predvídavosti, šťastí a odmene, ktorá však prišla príliš neskoro, exkluzívne iba 7. apríla v priamom prenose.

ZÓNA ZÁUJMU – Artmax film

v utorok 9. apríla o 18.10 h

Rudolf, Hedwiga a ich štyri deti žijú vo veľkom dome s krásnou, udržiavanou záhradou. Každý deň si vychutnávajú spoločnú večeru, spomínajú na milované Taliansko, užívajú si víkendové výlety k vode a prechádzky s priateľmi. Spoza múrov ich domova sa však ozývajú znepokojujúce zvuky a občas niečí zúfalý krik. Pánom domu je totiž Rudolf Höss. Veliteľ koncentračného tábora v Osvienčime. Hoci sa vo filme nič strašné nedeje, z príbehu ide hrôza.

„Chcem, aby to bol film tak trochu aj o nás. O tom, ako sa najviac bojíme toho, že by sme mohli byť ako Hedwiga a Rudolf. Aj oni boli ľudskými bytosťami,“ vysvetľuje Glazer svoje rozhodnutie zobraziť Hössa a jeho rodinu v čo možno najcivilnejšom svetle. Mrazivý film Jonathana Glazera o banalite zla si vďaka svojmu výnimočnému spracovaniu témy holocaustu odviezol Veľkú cenu z festivalu v Cannes.

SUGA | AGUST D TOUR ‘D-DAY’ THE MOVIE – Artmax koncert

v stredu 10. apríla o 19.00 h

Člen obľúbenej kórejskej kapely BTS, ktorá láme jeden rekord za druhým, sa vydal aj na sólovú dráhu, si teraz pre fanúšičky a fanúšikov pripravil koncertnú snímku zo svojho minuloročného veľkolepého turné. Poteší ich filmovým zostrihom zo svojej prvej celosvetovej sólovej tour SUGA | Agust D TOUR ‚D-DAY‘, ktorú na 25 koncertoch odohraných v 10 mestách videlo vyše 290 000 divákov. Juhokórejský rapper Suga, ktorý sólovo vystupuje ako Agust D, počas tohto turné predstavil svoj debutový album D Day. Vo filme nebudú chýbať ani zábery zo zákulisia, duety s ďalšími členmi BTS: RM, Jiminom a Jung Kookom a obľúbená pozitívna energia najobľúbenejších k-popových hudobníkov súčasnosti.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program a online predaj vstupeniek nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.

Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax

Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 4. apríla 2024 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.