jazz&moreVo štvrtok 16. októbra, sa v banskobystrickom klube Teatro Mefisto predstaví izraelský saxofonista Shauli Einav, ktorý úspešne pôsobil sedem rokov na jazzovej scéne v New Yorku a momentálne žije v Paríži. Doprevádzať ho bude úspešná slovenská jazzová kapela Jazz&More. 

Shauli Einav sa narodil v roku 1982 v Izraeli. Už v roku 2010 okúzlil americkú kritiku albumom Opus One a minulom roku vydal dokonca dve CD, A Truth About Me a s legendou Donom Friedmanom, Generations. Okrem Friedmana spolupracoval aj s takými menami svetového jazzu, ako Aaron Goldberg, Avishai Cohen, Don Friedman, Eliot Zigmund, Dan Tepfer, Omer Avital, Johnathan Blake, Joseph Lepore a mnoho iných.

jazz&more2Doprevádzať ho bude slovenská jazzová kapela Jazz&More, ktorej lídrom je gitarista Samuel Marinčák. Ten roku 2012 vyhral Gitariádu a pravidelne spolupracuje aj s jedným z najoriginálnejších a najpopulárnejších hudobníkov na Slovensku, Mariánom Čekovským. Samuel je autorom všetkých kompozícii tejto skupiny. Tie zaujali aj skupinu AMC Trio, keďže niektoré z nich interpretujú  a dokonca ich nahrali, napríklad aj so svetoznámym trúbkarom Randym Breckerom. V súčasnosti skupina Jazz&More interpretuje výlučne svoju vlastnú tvorbu.  Počas svojej hudobnej kariéry účinkoval a spolupracoval s takými významnými hudobníkmi ako Ulf Wakenius, Peter Lipa, a mnohými inými, nie menej známymi hudobníkmi z jazzovej, ale aj nejazzovej sféry.

Koncert Jazz&More feat. Shauli Einav sa uskutoční 16. októbra o 19. hod, v klube Teatro Mefisto, na Námestí Štefana Moyzesa 17/A.