Charitatívne farebné behy opantali svet. The Color run a jeho mnohé svetové variácie od ďalších organizátorov spája charitatívna myšlienka, ale zároveň množstvo zábavy s práškovými farbami.

farbam neujdes
Podujatie Farbám neujdeš sa už tento rok konalo aj v Bratislave a Košiciach.

Takéhoto behu sa po prvýkrát dočká aj Banská Bystrica, termíny tu dokonca vypísali hneď dvaja organizátori, ktorých behy pôvodne začali v Českej republike a postupne sa rozširujú aj na Slovensko.

Mesto sa však napokon rozhodlo dať v krátkom časovom úseku priestor len pre jeden z týchto behov. O usporiadanie podujatia mali záujem aj organizátori behov Run in Colors, ktorí tu chceli farebný beh usporiadať už v máji. Mestská samospráva s tým už ale nesúhlasila, a tak svoje podujatie, na ktoré už prebiehala aj registrácia, boli nútení zrušiť. „Bohužiaľ, opäť raz zvíťazila byrokracia nad zdravým rozumom a pre nás z nepochopiteľného dôvodu, ktorý nebudeme rozvádzať, nám vedenie mesta neumožní usporiadanie akcie v tomto meste,“ vysvetlili v stredu popoludní organizátori spomenutého behu na svojom facebooku. Účastníkom, ktorí už zaplatili štartovné ho organizátori vrátia.

„Mesto už predtým prevzalo záštitu nad podujatím Farbám neujdeš, s ktorého organizátormi sme rokovali už skôr,“ reagovala hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Sekerešová.

Banskobystričania sa tak 4. júna 2016 môžu tešiť na beh Farbám neujdeš. Aj v tomto prípade ide o zábavný charitatívny 5-kilometrový beh, pri ktorom je pre bežcov na každom kilometri pripravená farebná zóna, kde sú zasypávaní práškovými hedon farbami, ktoré sú pre ľudí nezávadné. Beh zároveň sprevádza bohatý sprievodný program, v ktorého závere nechýba ďalšie hromadné vyhadzovanie spomenutých farieb. Registrácia už prebieha prostredníctvom stránky farbamneujdes.sk.