Meno Udo Dirkschneider netreba fanúšikom tvrdšej muziky zvlásť predstavovať. Najväčšia sláva kapely Accept je spätá práve s týmto legendárnym spevákom, ktorý neúnavne pokračuje v svojej kariére v kapele U.D.O., s ktorou už vydal dokopy neuveriteľných 15 štúdiových albumov.

udoNezameniteľný hlas tohto metalového vzrastom škriatka a milióny fanúšikov spomínajú na veľké albumy Accept a ostávajú mu verní aj v jeho aktuálnej kapele.

Zaujímavé je, že pre veľké volanie fanúšikov pomedzi svoju sólovú kariéru stihol aj veľký comeback ACCEPT v roku 1993. Od roku 1997 opäť nahráva s kapelou U.D.O. až dodnes. Samozrejme, na koncerte sa prekladajú najväčšie hity Accept, práve s najlepšími kúskami zo sólovej kariéry. U.D.O. hrali na Slovensku svoje 2 koncerty v roku 2002 a odvtedy pridali jediný festivalový koncert v Snine v roku 2009. Takže po dlhšom čase, na nových miestach, je sa určite na čo tešiť, pretože hity Accept sú nestarnúce a skladby UDO hitové, svieže a možno trochu modernejšie. Obdivuhodné na tomto postavou malom rockerovi s papagájovitým nezameniteľným hlasom je, že ani po 2 infarktoch nikdy nemienil skončiť s hudbou.

Prvá časť turné k albumu Steelhammer (2013) sa niesla aj v rámci množstva vypredaných koncertov v Nemecku, kde je táto osoba a kapela stále mimoriadne populárna a turné pokračuje aj v roku 2014. Dve zastávky u nás, v Bratislave a Banskej Bystrici, potvrdia fanúšikom formu tohto neúnavného rockera.

[youtube UsJSnYd6YNg 640 390]

Čo sa kapely U.D.O. týka, jej členovia majú naozaj široké aktivity. Gitarista Andrej Smirnov je ruský multiinštrumentalista, spevák a autor skladieb. Tieto pozície zaujíma v ruskej modern-metalovej kapele Everlost. Je aj občasným gitaristom Paula Di´Anna alebo Blayze Bayleyho (obidvaja spev ex-Iron Maiden). Kasperi Heikkinen je zase gitarista a učiteľ hry na gitaru vo Fínsku. Taktiež je členom a autorom skladieb fínskej heavy metalovje kapely Merging Flare, avšak predtým nahral štyri albumy a medzinárodné turné s známymi Amberdian Dawn. Absolvoval aj turné s Gamma Ray v Európe a Rusku.

Aktuálne ohlásenými hosťami turné UDO sú mníchovskí rock´n´rolloví hard/heavy Black Blitz. Hlásiac sa k odkazu rokov osemdesiatych, budú určite dobrým predjedlom pred hlavnou kapelou. Slovenskú scénu zastúpia Ramchat. Jedná sa o kapelu Pavla Hiraxa Baričáka, ktorý po šokujúcom odchode z Lunatic Gods, založil pohanskú metalovú kapelu. Ide o riadne fungujúce a koncertujúce zoskupenie, ktoré bude v rámci tohto trojlístka tým najtvrdším.

Koncert U.D.O. v rámci Steelhammer World Tour 2013/2014, sa uskutoční v nedeľu 9. februára v klube Ministry of Fun Banská Bystrica. Lístky sú v predaji v sieti ticketportal.sk.