Prestížna anketa Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky privíta v piatok, 28. augusta osobnosti leteckého života z celého Slovenska. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční po druhý raz v Štátnej opere v Banskej Bystrici. Večerom, ktorý začína od 19-tej hodiny bude sprevádzať moderátorka Adela Banášová. 

národná cenaV predvečer Medzinárodných leteckých dní SIAF 2015 budú ocenené najvýznamnejšie osobnosti, projekty, spoločnosti a inštitúcie slovenského leteckého života. Záštitu nad podujatím prevzal predseda NR SR Peter Pellegrini.

„Cieľom ankety Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky je zviditeľňovať a oceňovať nielen prácu pilotov, technikov, ostatného leteckého personálu či akademikov, ale aj projekty výrobcov v leteckom priemysle, spoločnosti a inštitúcie, za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva,“ objasňuje Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF.

Zlaté krídla – Národná cena letectva SR sa udeľuje v niekoľkých kategóriách: Civilné letectvo SR, Letectvo silových zložiek SR, Veda/Výskum/Vzdelávanie, Športové letectvo SR a Letecký priemysel SR. O nomináciách rozhodujú členovia odbornej poroty v spolupráci so subjektmi zo sféry letectva. Významná je aj Cena za celoživotné dielo spojená so Sieňou slávy, do ktorej sa minulý rok zapísal prvý slovenský kozmonaut, plukovník Armády SR a pridelenec obrany plk. Ing. Ivan Bella.

Po prvýkrát bude udelená aj cena verejnosti. Víťaza v tejto kategórii určí široká verejnosť online hlasovaním na stránke ankety Zlaté krídla. Kandidátovi môžu hlasujúci vyjadriť svoju podporu kliknutím na možnosť „Hlasuj“, ktorá je uvedená pri jeho profile, povedal Štoksa.

Do hlasovania sa môže verejnosť zapojiť do 25. augusta 2015. Ocenenie získa kandidát s najväčším počtom hlasov.  Jeden z hlasujúcich vyhrá štyri vstupenky na Medzinárodné letecké dni SIAF 2015, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29. 8. – 30. 8. na Sliači.

Výsledky z minulého roka si môžete pozrieť na oficiálnej stránke ankety.