DJ a začínajúci producent DJ DAVE, občianskym menom David Eremias, pôsobí na scéne od roku 2006, kedy začal hrávať v jednom z najlepších klubov na Slovensku vo Zvolene. V súčasnosti tento 21-ročný DJ týždeň čo týždeň láka mladých ľudí na parket známeho banskobystrického klubu.

Ako vyzerali tvoje začiatky?

Od malička žijem s hudbou, keďže v mojej rodine je mnoho hudobníkov. Už na základnej škole som chodil do hudobnej triedy a venoval sa  rôznym hudobným nástrojom. Príchodom na strednú školu som postupne objavoval svoj štýl hudby. Návštevou klubu MINISTRY OF FUN mi to bolo jasné – chcem byť DJ. Netrvalo to ani rok, čo sa môj sen splnil a po prvýkrát som sa postavil za pult tohto klubu, za čo sa musím poďakovať majiteľom klubu, ktorí mi dali túto možnosť

Aký štýl hudby mixuješ?

Mixujem hlavne HOUSE, Electro a Progressive. No na výber hudby som veľmi náročný, pretože len máloktorý track má v sebe tú energiu, ktorú chcem prezentovať publiku.

Kto je tvoj najobľúbenejší zahraničný a slovenský DJ? Po koho boku by si si rád zahral?

Čo sa týka slovenska, tak nemám obľúbeného DJ-a, ale máme mnoho skvelých a talentovaných ľudí. So zahraničím to už vyzerá lepšie. Môj „idol“ je producent a DJ AXWELL, ktorý je na scéne mnohé roky a momentálne je v pozornosti v triu Swedish House Mafia. Stáť s ním na jednom pódiu by bola pre mňa neuveriteľná česť a splnený sen.

Ako sa páčila Banská Bystrica svetovým celebritám ako Paul Van Dyk, Bob Sinclar, Chuckie, ktorých ste nedávno v klube privítali?

Všetkým sa tu veľmi páčilo a boli prekvapení, že práve v Banskej Bystrici môže byť taký klub, ako je MINISTRY of FUN. Všetci mi osobne prezradili, že robíme konkurenciu diskotékam po celom svete. Najbližšie sa v MINISTRY of FUN 15.júla predstaví ďalšia hviezda LAIDBACK LUKE. Uvidíme čo povie na Banskú Bystricu on (úsmev).

Akí ľudia sú tieto svetoznáme osobnosti hudobnej scény?

Môžem prezradiť, že každý jeden svetoznámy interpret bol veľmi milý a kamarátsky. Žiadne maniere ani nič podobné. Veľmi sa mi páči, že ľudia, ktorí niečo na svete dosiahli ostali na zemi.

V 21 rokoch si RESIDENT DJ najväčšieho klubu na Slovensku, kde bude DJ DAVE o 5 rokov?

Tak to je naozaj veľmi ťažká otázka. Mám nejaké sny, ktoré má každý človek. Mojím cieľom v kariére je dostať sa do povedomia ľudí nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí a zanechať ľudom po celom svete skvelý zážitok z mojich vystúpení. V dnešnom svete je to príliš veľký cieľ, ale podľa môjho názoru človek má ísť za svojim cieľom, pretože keď sa o to nepokúsi v budúcnosti si to môže vyčítať.

Čomu sa venuješ okrem DJ-ingu?

Pracujem v klube ako manažér, mám na starosti reklamu a prevádzkové veci okolo podniku. Vo voľnom čase sa snažím produkovať aj moju produkciu a venovať sa priateľke. Samozrejme je niekedy popri práci ťažké nájsť si čas na všetko (úsmev).

Kde je možné na internete nájsť tvoju hudbu?

Všetky promo sety aj info môžete nájsť na facebooku…