Tak ako rastie a vyvíja sa každý jeden z nás, rastie aj Divadlo Štúdio tanca, ktoré celý minulý rok oslavovalo 20. výročie svojho založenia. 20 rokov je naozaj dlhá doba na to, aby všetko ostalo nemenné a stálo na jednom mieste. Preto sa divadlo rozhodlo urobiť jednu veľkú čiaru a posunúť sa o poriadnu kus dopredu. Kvôli svojim priaznivcom. Kvôli tancu.

Ako už u nás býva zvykom, každá jedna sezóna vždy dostala nejaký názov alebo symbol. Tá ďalšia v poradí, bude sezóna Rozkvetu. Má to samozrejme aj svoje opodstatnenie. V prvom rade, chce divadlo ako také stále rásť a kvitnúť, a to najmä do krásy. Taktiež ho čaká množstvo noviniek, výziev a impulzov, ktoré chce pretaviť do svojej tvorby a činnosti. Na čo sa môžeme tešiť? 

Nový umelecký súbor

Najväčšou novinkou divadla bude úplne nový umelecký súbor, ktor prešiel pomerne veľkou transformáciou. Niektorí tanečníci sa vrátili naspäť do Talianska, niekto sa pretancoval na materskú dovolenku alebo chce začať nový život na inej pôde. Popri stáliciach divadla Tiborovi Trulikovi a Michaele Mirtovej sa od septembra v divadle predstavia až 5 tanečníci zo zahraničia. Od Hong Kongu až po Španielsko. 

Rozvoj areálu 

Ďalšou novinkou bude premena vnútorného areálu divadla, ktorý tiež rozkvitne a zozelenie. Tento raz nie metaforicky, ale naozaj. Plány divadla sú naozaj veľkolepé. Aktuálne sa divadlo nachádza v procese tvorby projektu dažďovej záhrady a workoutového ihriska s prvkami parkouru, vďaka ktorému chce skrášliť svoj areál a pritiahnuť k sebe širšiu verejnosť. Výsledkom toho by malo byť príjemné miesto pre život plné inšpirácie a umenia. 

Pripravovaná premiéra

To, že sa divadlo pravidelne myslí aj na detského diváka, až taká novinka nie je, no určite ňou bude pripravovaná inscenácia Číra radosť, na ktorej produkcii sa zúčastnia aj deti z tanečných kurzov. Premiéra je naplánovaná na november.

Otvorenie s Korben Dallas

A najlepšie nakoniec. Začiatok novej sezóny si divadlo naplánovalo na 11. septembra 2019. Na tento výnimočný deň si k sebe pozvalo známu kapelu Korben Dallas, ktorej doprovod bude robiť už tradične domáci a vynovený umelecký súbor. 

Ak by ste sa úvodu sezóny chceli zúčastniť aj vy, lístky na koncert si môžete zakúpiť v sieti ticket-art.sk alebo rezervovať na webstránkach divadla.