Divadlo Štúdio tanca vstupuje do 21. divadelnej sezóny, v ktorej pokračuje v oslavách 20. výročia svojho založenia. Sezóna dostala prívlastok “Sezóna vďaky” na počesť všetkým priaznivcom, fanúšikom a podporovateľom.

Zahájenie sezóny je naplánované na 19. septembra, kedy sa okrem tanečného súboru DŠT predstaví aj bratislavská kapela Tolstoys, ktorá zažiarila aj na tohtoročnom festivale Pohoda. Kapela hrá zrelo znejúci dreampop s prvkami elektroniky, aj akustickej hudby. Nezameniteľný hlas a citlivý prejav speváčky Ely Tolstovej si v kombinácii s melancholickými indie-popovými melódiami, precíznou rytmickou sekciou a zaujímavými aranžmánmi (husle, klavír, sample) rýchlo získal množstvo priaznivcov.

Teraz ich budete môcť zažiť spolu s domácim tanečným súborom, ktorý obohatí ich piesne so svojimi tanečnými vstupmi a dodajú koncertu nezameniteľnú energiu. Divadlo sľubuje výnimočný umelecký zážitok, pre všetkých zúčastnených. Ak máte radi súčasný tanec a kvalitnú slovenskú hudbu, v stredu 19. septembra o 20.00 h by ste v sále Divadla Štúdia Tanca určite nemali chýbať. Lístky sú stále k dispozícií za 8/4€ (zľavnený) v sieti Ticket-Art alebo priamo na webe Divadla Štúdio tanca..

Divadlo Štúdio tanca je profesionálne tanečné divadlo pôsobiace od roku 1998 v Banskej Bystrici pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej. Jedinečné vo svojom umeleckom zameraní razí cestu autorskej tvorby, ktorá rešpektuje umelcov v ich tvorivom vyjadrení a názore. Kontinuálne podporuje vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie, do slovenskej divadelnej tvorby prináša aktuálne trendy. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 51 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov. Za 20 rokov pôsobenia na slovenskej divadelnej scéne uviedlo 1247 predstavení, z toho 329 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu prezentovalo pred viac ako 116 000 divákmi. Od roku 2010 ako jediný zriaďovaný subjekt na Slovensku pôsobí na vlastnej stálej scéne.

Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj. Svoju tvorbu realizuje aj s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.