Umenie, akým je tanec, nepozná ročné obdobia. Tanečníkom, talentovaným umelcom, neprekážajú mrazy ani dlhé zimné večery. Práve naopak.

Divadle Štúdio tanca sú pripravené zaujímavé večery, počas ktorých sa postupne predstavia členovia umeleckého súboru. Tešiť sa môžete aj na Tančiareň a performance v diele Horror Vacui. Ak milujete tanec, nechajte sa uniesť do sveta fantázie a emočného vyjadrenia umelcov, ktorí do svojho tanca dávajú zo seba absolútne maximum.

Program Divadla Štúdio tanca

Aha! Indira, streda, 25. januára o 19.00 h

Tento večer bude pod taktovkou novej členky tanečného súboru Indiry Chamalé. Tancom priblíži svoju osobnosť, krajinu, v ktorej sa narodila, kultúru, ale aj umeleckú tvorbu. Scestovaná tanečnica, so skúsenosťami z rôznych kútov sveta, ponúkne celkom iste nezabudnuteľný zážitok.

Tančiareň, piatok 27. januára o 19.00 h

Pauza v podobe tanca vždy dobre padne. Zahodiť starosti, vyčistiť hlavu na pódiu, užiť si pohyb tela a nájsť si svoj osobitý štýl po boku inšpiratívnych profesionálnych tanečníkov je určite výborný nápad. Divadlo Štúdio tanca aj v tomto roku pokračuje v pravidelných tematických tanečných večeroch. Príďte sa vytancovať, zahrá DJ Vražda.

Horror Vacui, piatok 3. februára o 19.00 h

Dielo mexického choreografa Artura Luga a Divadla Štúdio tanca s názvom Horror Vacui je experimentom v kreatívnom procese založenom na znovu použití a recyklácii umeleckého materiálu. Ako východisko slúži dekonštrukcia troch diel z repertoáru Amplio Espectro. Výsledok sprostredkúva divákovi silnú pohybovo-vizuálnu skúsenosť, ktorá odhaľuje rôzne spôsoby vnímania tela.

Aha! Lucia, streda 8. februára o 19.00 h

V predstavovaní členov umeleckého súboru Divadlo Štúdio tanca pokračuje aj vo februári. Spoznajte riaditeľku, tanečnicu a mnohodinca Luciu Kašiarovú. Nahliadnite s ňou do jej vnútra, na jej osobný vzťah k sebe samej, k mestu, či k divadlu. Večer Aha! vznikol v spolupráci s hercami z Divadla z Pasáže, Lukášom Kubičinom a tímom Divadla Štúdio tanca.

A to ani zďaleka nie je všetko. Viac informácií o programe, nájdete na webovej stránke Divadla Štúdio tanca.