Pri príležitosti Dňa Zeme sa Národná premení na ulicu plnú skvelej energie a hudby a Námestie SNP na živú reťaz. Klíma ťa potrebuje sa v spolupráci s kaviarňou Výklad, Univerzitou Mateja Bela a Európskym klimatickým paktom rozhodli zorganizovať jedinečné podujatie, aké v Banskej Bystrici ešte nebolo.

Klíma ťa potrebuje verí, že by mal Deň Zeme patriť organizáciám, ktorým na našej planéte naozaj záleží. Aj to bol dôvod, prečo vytvoriť špeciálne podujatie, ktoré vdýchne centru Banskej Bystrice radosť a nový život.

Výnimočný Deň Zeme pod názvom Jedna Zem skĺbi v sebe viacero elementov súčasne. Vytvoriť si môžete svoj vlastný transparent alebo sa pridať k pochodu mestom a vytvoriť tak živú reťaz. To však ani zďaleka nie je všetko. Čakajú vás diskusie s odborníkmi, ako aj s aktívnymi občanmi mesta, zasúťažíte si v kvíze a zabavíte sa na DJ sete vo Výklade. Už v pondelok 22. apríla si spoločne pripomenieme Deň Zeme.

Program podujatia Jedna Zem

15.00 – 16.00 h – tvorba vlastného transparentu #Klímaťapotrebuje za hudobného sprievodu hudobníka Chrisa Ellysa v Národnej ulici a v kaviarni Výklad

16.00 – 16.40 h – pochod mestom so začiatkom v Národnej ulici

16.30 – 16.45 h – príhovory na Námestí SNP

16.45 – 17.00 h – vytvorenie živej reťaze na Námestí SNP za hudobného sprievodu hudobníka Chrisa Ellysa

17.00 – 18.30 h – neformálne diskusie so zástupcami akademickej pôdy a organizácií, ktorým záleží na budúcnosti Zeme a rozhovory o rôznych podobách aktivít, ktoré prispievajú k boju proti klimatickej kríze a ochrane životného prostredia prebiehajúce v Národnej ulici a v kaviarni Výklad

18.30 – 19.00 h – kvíz #Klímaťapotrebuje v kaviarni Výklad

od 19.00 h – DJ Set Mr.Beatroot v kaviarni Výklad

V pondelok 22. apríla od 15.00 h je v Národnej ulici, v kaviarni Výklad a na Námestí SNP pre všetkých, ktorým na zdravej klíme záleží, pripravený pestrý program. Vhodný je ako pre dospelých, tak aj pre deti. Tiež pre tých, ktorí sa klimatickým a ochranárskym témam venujú, ale aj pre tých, ktorí chcú len stráviť pekný deň, dozvedieť sa niečo nové a spoznať zaujímavých ľudí. Tí najmenší rozhodne nezostanú nepovšimnutí. Tvorivé aktivity aj s cieľom, naučiť sa niečo o našej krásnej planéte, budú prebiehať od 15.00 h až do podvečerných hodín. Neváhajte a príďte osláviť Deň Zeme do centra Banskej Bystrice.