Už v stredu 15. septembra sa otvoria návštevníkom brány Národného biatlonového centra, ktoré sídli v neďalekom Osrblí. Od ranných hodín budú na mieste pripravené atrakcie pre deti, na podujatie bude navyše premávať bezplatná autobusová doprava.

Streda 15. september je pre mnohých vďaka sviatku a voľnu skvelá príležitosť zažiť niečo nevšedné a niečím takým môže byť aj deň otvorených dverí v Národnom biatlonovom centre v Osrblí. Slovenský zväz biatlonu si na tento deň pripravil program so začiatkom už o 10:00 h, ktorý zaujme určite najmä deti. Pre tie sú pripravené rôzne hry a súťaže, streľba, kolobežky, jazda na štvorkolke a chýbať nesmie skákací hrad.

Od 13. hodiny prebehne prezentácia biatlonistov a po nej bude nasledovať komentovaná prehliadka areálu Národného biatlonového centra a ich snežnej techniky. Návštevníci sa tak budú môcť dozvedieť niečo málo o tom, ako funguje umelé zasnežovanie a snežný ratrak.

Organizátori navyše pripravili aj bezplatnú autobusovú dopravu z Banskej Bystrice aj z Brezna. Pre všetkých záujemcov o dopravu z Banskej Bystrice vyrazí autobus o 9:00 h z Námestia slobody, z Osrblia vás privezie spoj, ktorý vyrazí o 15:00 h. Z Brezna, konkrétne z autobusovej stanice vyrazí autobus o 9:30 h, zastávky bude mať pred Tescom o 9:35 h a vo Valaskej o 9:45 h. Viac informácií nájdete aj na www.biathlon.sk.